Jakub Forgács Futbal

Dukla sa predviedla v Dunajskej Strede: U hostí uhrala iba tretiu remízu v rade

Hoci stav sobotného zápasu po prvom polčase nasvedčoval, že by Banskobystričania mohli získať plný bodový zisk, keď najtesnejšie viedli, nakoniec si domov odniesli iba remízu 1:1. Po šiestich zápasoch v tomto ročníku ligy tak majú na konte dve víťazstvá, tri remízy a jednu prehru.

Ilustračný obrázok k článku Dukla sa predviedla v Dunajskej Strede: U hostí uhrala iba tretiu remízu v rade

Už prvé minúty priali našim

Bezgólové skóre zápasu sa zmenilo už v 9. min, keď unikajúci Ľupták prekonal domáceho Fišana – 0:1. Zvýšiť mohol v 13. min Slančík, ale zoči-voči brankárovi DAC netrafil bránku. Domáci sa v prvom polčase snažili vyrovnať, ale vyložené šance si nevypracovali. Naopak, hostia hrozili z viacerých brejkov. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami.

Vyrovnanie prišlo hneď na začiatku druhého polčasu

Hneď prvý útok Dunajskej Stredy po zmene strán využil Mešanovič, keď zužitkoval prihrávku Hubera – 1:1. V 54. min Slančíkovu strelu vyrazil Fišan, následne prišili domáci hráči o loptu a pokus Turňu zneškodnil domáci brankár. V 65. min hlavičkoval stopér FK DAC Peter Majerník, no stav sa nemenil. V 73. min prenikal Fodrek do šestnástky Banskej Bystrice, po súboji spadol, ale rozhodca to posúdil žltou kartou pre domáceho kapitána.

V 78. min predviedli Dunajskostredčania parádnu akciu: po prihrávke Michala Gašparíka nastrelil z voleja Velický hornú žrď Rodingerovej bránky. V závere zápasu to skúšali strelami hosťájúci hráči Vajda a Turňa, ale neúspešne.

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Prvý polčas bol súper jasne lepší, pohyblivejší. Moji hráči hrali ustráchane, niektorí mali strach z lopty. Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší, pomohol nám vyrovnávajúci gól. Utvorili sme si tlak, dvakrát sme nastrelili brvno. Napokon sme mohli zápas aj vyhrať, čo nám mohlo pomôcť po psychickej stránke.“

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Mrzí ma, že sme zápas nerozhodli v prvom polčase, keď sme mali dve obrovské šance. Tým, že sme ich nedali, domácich sme držali v hre. Úvod druhého polčasu bol o obrannom zaváhaní, po ktorom domáci vyrovnali. My sme veľa prečíslení nedotiahli do strelenia druhého gólu. Bod si vážime a tešíme sa z neho.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

• Góly: 46. Mešanovič – 9. B. Ľupták
  • ŽK: 41. Peter Majerník, 45. Huber, 63. Beňo, 73. Fodrek, 80. Velický – 40. M. Turňa, 52. Faško, 70. J. Nosko, 85. Dionatan Teixeira,
  • Rozhodovali: Trutz – Tomčík, Lieskovský
  • 1277 divákov
  • Zostava Dunajskej Stredy: A. Fišan – Beňo, Božoň, Peter Majerník, M. Sedlák – Huber (79. Matúš) – Obžera (64. E. Ujlaky), Velický, Fodrek (79. Antunovič), Michal Gašparík – Mešanovič
  • Zostava Banskej Bystrice: Rodinger – Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira – M. Turňa, Faško (78. P. Vajda), Brašeň, B. Ľupták, Považanec (67. Savič) – Pavol Jurčo, Slančík (87. Chrien)

Zdroj: Webnoviny.sk