Jakub Forgács Futbal

Zápas v Trnave už od prvých minút patril domácim hráčom, ktorí sa rýchlo ujali vedenia. Bystričania sa snažili o viaceré protiútoky, no ich strely boli nepresné, až na vlastný gól v druhom polčase.

Ilustračný obrázok k článku Dukla sa predstavila na trávniku Trnavy: Domácim pomohli Bystričania aj vlastencom
Zdroj: Webnoviny.sk

Domáci sa už v 7. minúte ujali vedenia, keď brankár Boroš fauloval v šestnástke prenikajúceho Schranza a nariadenú penaltu bezpečne premenil Sabo. Nabudení domáci mali v ďalšom priebehu častejšie loptu na svojich kopačkách, ale aj hostia sa snažili o rušivé protiútoky. Veľmi dobre hrajúci Janečka, ktorý ťahal väčšinu útočných akcií Spartaka, zakončil peknú kombinačnú akciu v 19. minúte strelou vedľa. Hostia pohrozili v 27. minúte, keď po rohovom kope hlavičkoval Kliment nepresne. V 35. minúte strela Rejdoviana minula bránu Rusova. V poslednej minúte prvého dejstva po rohu Kuzmu zakončil presnou hlavičkou k pravej žrdi Schranz a uzavrel skóre na polčasových 2:0.

Druhý polčas začali hostia rohovým kopom a hlavičkou, ktorá smerovala vedľa Rusovovej brány. V 50. minúte po rýchlom útoku domácich zakončoval Schranz, jeho prudká bomba len tesne minula pravú šibenicu. Už o minútu po ľavej strane vnikol do šestnástky Chovanec a jeho prízemný center si v snahe odkopnúť loptu usmernil do brány Savič. Bystričania mali možnosť skorigovať nepriaznivý stav krátko po uplynutí hodiny hry, keď sa striedajúci Faško v pokutovom území prebil k zakončeniu, no jeho strelu Rusov vytlačil na roh. V 67. minúte pridali domáci aj štvrtý presný zásah, keď po niekoľkonásobnej kombinácii sa dostala lopta k Procházkovi, ten uvoľnil nabiehajúceho Schranza, ktorý nekompromisnou strelou prekonal Boroša. V závere ešte domáci mohli svoje víťazstvo prikrášliť, ale Procházka prestrelil bránu a v poslednej minúte striedajúci Nworah zakončoval prudkou strelou, ktorú Boroš vyrazil.

Juraj Jarábek, tréner Spartaka Trnava: „Banskej Bystrice sme sa obávali, pretože som ich videl na jar trikrát a hrajú dobrý futbal. Nám pomohlo, že sme sa rýchlo dostali do vedenia a v závere polčasu sme strelili gól do šatne. V druhom dejstve sa nám podarilo výsledok zveľadiť a sme radi, že sme vysoko vyhrali a opäť potešili našich verných fanúšikov.“

Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: „Do Trnavy sme prišli s cieľom domácim čo najviac situáciu sťažiť. Zaskočili nás však rýchlym vedúcim gólom. V ďalšom priebehu sa naši hráči dopustili naivných chýb a tým sme Trnave umožnili vysoko zvíťaziť. Máme však veľmi mladé mužstvo, ktoré ešte čaká veľa práce, aby sa postupne zlepšilo.“

Spartak Trnava – Dukla Banská Bystrica 4:0 (2:0)

• Góly: 45., 67. Schranz, 7. Sabo (z 11 m), 51. Savič (vl.)
  • Rozhodoval: Pavlík
  • ŽK: Vlasko – Boroš, Ľupták
  • 3 010 divákov
  • Zostava Spartaka Trnava: Rusov – Janečka, Čarnota, Tóth, Chovanec – Schranz (80. Nworah), Procházka, Kuzma, Sabo – Vlasko (73. Richnák), Vyskočil (68. Mikovič)
  • Zostava Dukly Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Nosko, Savič – Plaušič – Kliment (80. Šovčík), Ľupták, Považanec (52. Faško), Peňaška – Rejdovian (88. De Vito), Slančík