Monika Obrtalová Futbal

Dukla Banská Bystrica - Manchester United 5:1

Hoci je tento výsledok lákavý a v Lige majstrov či niektorom z európskych pohárov by spôsobil obrovskú senzáciu, zdanie klame. Išlo totiž o výber anglického veľkoklubu do 19 rokov, ktorý je na Slovensku na sústredení. Víťazstvo v tomto prestížnom due

FK Dukla Banská Bystrica – Manchester United „19“ (Angl.) 5:1 (2:0) Góly: 4. T. Hučko, 10. A. Hesek, 46. Laksík, 47. Uškovič, 52: Rejdovian – 80. Tunniclife

Zostavy:

FK Dukla:

I. polčas: Ďurčo – Brašeň, Adámik, Hlinka, Savič -Pančík, Pečovský, Pleva, Hučko – Pich, Hesek II. polčas: Pindroch – Turňa, Poljovka, Chmelík, Balík – Chomistek, Rejdovian, Považanec, Gajdoš – Laksík, Uškovič

Manchester United: Johnstone – Kenze, Fryers, Fornasier, Torpe – Hussain, Lingard, Tunnicliffe, Cofie – Keane, Lawrance

Futbalisti FK Dukla Banská Bystrica zvíťazili v utorňajšom prestížnom medzinárodnom prípravnom stretnutí nad dorastencami anglického veľkoklubu Manchester United jednoznačne 5:1. O góly zverencov trénera Karola Marka sa podelili Hučko, Hesek, Laksík, Uškovič a Rejdovian, za mládežnícky výber „červených diablov“ do 19 rokov skóroval v 80. min už za jasného stavu 5:0 pre domácich Tunniclife. Dorastenci jedného z najpopulárnejších futbalových tímov na svete odohrajú v rámci niekoľkodňového pobytu pod Tatrami ešte jeden prípravný duel, a to v piatok 29. októbra na pôde 1. FC Tatran Prešov proti miestnemu výberu nádejných futbalistov do 19 rokov.