Jakub Forgács Krimi

Dôverčivého Bystričana okradli o stovky eur. Nespoznáte podozrivých podľa opisu?

Dôchodca chcel pomôcť a vymeniť eurá za doláre. Takto však prišiel aj o svoje peniaze.

Ilustračný obrázok k článku Dôverčivého Bystričana okradli o stovky eur. Nespoznáte podozrivých podľa opisu?
4
Galéria

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. „Dvaja doposiaľ nestotožnení páchatelia (muž a žena) vo štvrtok (18.1.) okolo 10:00, oslovili na ceste na ulici 29. augusta dôchodcu (86) z Banskej Bystrice. Pýtali sa na cestu do Roosveltovej nemocnice, nakoľko tam mali známeho po dopravnej nehode,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

„Poškodený nastúpil do ich auta a išiel im ukázať cestu do nemocnice. Jeden z páchateľov vošiel do nemocnice a po 10 minútach sa vrátil a poškodenému povedal, že potrebuje 1000 eur, ale má len 10 000 dolárov. Dôchodca im povedal, že doma má peniaze a zamení im. Išli s ním k nemu domov, pričom ich poškodený pustil do bytu, kde na stôl vyložil 555 eur. Páchateľom to bolo málo, tak mu povedali, že z výmeny nič nebude,“ pokračovala Faltániová.

„Poškodený sa ponúkol, že ide do banky a vyberie peniaze z účtu. Keď sa obliekal, využili jeho nepozornosť a zo stola ukradli peniaze. Odviezli ho pred banku a čakali vonku. Keď vyšiel von páchatelia tam už neboli,“ povedala hovorkyňa.

Po podozrivých osobách pátra polícia. „Muž je vysoký 180 cm, má čierne vlasy. Oblečenú mal čiernu vetrovku, hovoril nemeckým prízvukom. Žena je vysoká 170 cm, má blond vlasy. Mala slnečné okuliare, oblečenú béžovú vetrovku, bordovo – červenú sukňu a obuté mala hnedé čižmy,“ dodala Faltániová so slovammi, že za takýto zločin, spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Foto: ilustračné

Polícia
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM