Jakub Forgács Samospráva

Dôležitá zmena vo vedení mestského úradu: Nosko informoval o výmene prednostu

Prednosta Mestského úradu Martin Adamec odchádza z postu prednostu. Prečo a kto ho nahradí? Prečítajte si stanovisko primátora mesta Banská Bystrica.

Ilustračný obrázok k článku Dôležitá zmena vo vedení mestského úradu: Nosko informoval o výmene prednostu
Zdroj: Mesto Banská Bystrica

Po piatich rokoch spolupráce k 31. decembru 2019 po vzájomnej dohode odchádza prednosta Mestského úradu Banská Bystrica JUDr. Martin Adamec. Informoval o tom vo svojom stanovisku primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

„Dôvody na odchod sú na oboch stranách. Na jednej strane sú to jeho osobné dôvody. Z mojej strany sú to výhrady týkajúce sa jeho komunikácie dovnútra úradu, ako aj smerom k poslancom mestského zastupiteľstva. Najväčšou výhradou je napriek opakovaným upozorneniam oneskorené spustenie procesu verejného obstarávania na dodávateľa letnej a zimnej údržby,“ píše ďalej primátor.

„Napriek všetkému sa chcem JUDr. Martinovi Adamcovi poďakovať za spoluprácu, počas piatich rokov sa nám v meste podarilo zrealizovať veľa pozitívnych vecí. Nerozchádzame sa v zlom, no prišiel čas na zmenu. Na post prednostky Mestského úradu Banská Bystrica od 1. januára 2020 nastúpi JUDr. Marica Koreňová, doterajšia vedúca právneho oddelenia, ktorá má moju plnú dôveru,“ uvádza ďalej Nosko.

„Verím, že vďaka tomuto rozhodnutiu bude zabezpečená kontinuita procesov a v novom zložení budeme môcť ďalej pracovať na rozvoji nášho mesta. Ďalšie zmeny v súvislosti s odchodom pána prednostu nie sú plánované,“ dodáva primátor v stanovisku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie