Monika Obrtalová Hokej

Dokonale zbabraný zápas

Ako sa dá pobabrať zápas predviedli banskobystrickí hokejisti v poslednom kole hokejovej extraligy na ľade Košíc. Minútu a pol pred záverom dokázali vyrovnať skóre v power-play, avšak z metropoly východu si nevezú ani bod.

HC Košice – HC'05 Banská Bystrica 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 23. Dravecký, 60. Miklík – 59. Cebák. Rozhodovali: Kubuš – Gajan, M. Grečko, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5690 divákov.

Od začiatku zápasu dominovali na ľade obrany oboch tímov, pričom obidvaja súperi vyrážali do rýchlych protiútokov. V 8. minúte si nakorčuľoval pred Kostúra spoza bránky domáci Haščák, no puk nedokázal dostať za jeho chrbát. O minútu neskôr sa ocitol pred brankárom hostí Petruška, ale ani on nepochodil.

Hostia hrali pozorne predovšetkým v obrane, ale v 12. minúte sa mohli po rýchlej akcii ujať vedenia, Tománek však dobrú šancu nevyužil. Vyrovnaná partia pokračovala aj v nasledujúcich minútach, no „barani“ mohli inkasovať paradoxne v početnej výhode o jedného hráča dve minúty pred prvou sirénou. Bartoš získal puk na obrannej modrej čiare, no ani po jeho samostatnom úniku sa stav nezmenil.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie „oceliari“ a v 23. minúte dokázal zužitkovať Zálešákovu prihrávku Dravecký, keď strelou pomedzi Kostúrove betóny otvoril gólový účet stretnutia – 1:0. Hráči spod Urpína mohli odpovedať v následnej presilovej hre, no z početnej výhody nič nevyťažili. Na opačnej strane mohol v 27. minúte zvýšiť vedenie Košíc kapitán Bartoš, jeho zakončenie však tesne minulo bránku hostí. Domáci pokračovali v ofenzíve predovšetkým vďaka dvom po sebe idúcim presilovkám. Po ich skončení sa dostali k slovu hostia, no Tománek v ideálnej pozícii nedokázal prekonať Hyláka. V závere druhej tretiny sa hra prelievala z jednej strany na druhú, avšak obidva tímy nedokázali premeniť sľubné príležitosti.

Záverečnú dvadsaťminútovku zdobila rýchla kombinačná hra, oba tímy sa snažili čo najrýchlejšie skórovať. Blízko ku gólu bol v 51. minúte domáci Pašek, pri signalizovanom vylúčení hostí však z otočky nedokázal prekonať pozorného Kostúra. O dve minúty neskôr ponúkol Bartoš gólovú prihrávku Zálešákovi, ten z ideálnej pozície iba prestrelil bránku hostí. „Oceliari“ pokračovali v tlaku, no nedokázali premeniť ani stopercentnú šancu, keď Haščák nedopravil puk do opustenej bránky. Deväťdesiatštyri sekúnd pred koncom duelu putoval na trestnú lavicu Košičan Bartoš a hostia sa odhodlali k hre bez brankára. Tento ťah sa trénerovi Stašovi vyplatil a už po pár sekundách vyrovnal Cebák – 1:1. Dráma sa však neskončila, vzápätí putoval na lavicu hanby Haverinen a Miklík 33 sekúnd pred koncom duelu rozhodol o víťazstve Košíc v pomere 2:1.

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: „Bol to ďalší zápas, v ktorom sme sa strelecky trápili. Bolo dobré, že sme sa dostali do vedenia a hoci v závere súper vyrovnal, my sme boli doma opäť šťastnejší a zaslúžene sme vyhrali.“

Milan Staš, tréner Banskej Bystrice: „Podľa postavenia v tabuľke bol favorit jasný. Nastúpili sme s úmyslom otupiť údernú silu domácich, čo sa nám darilo. Hrali sme trpezlivo, to nám prinieslo vyrovnanie, žiaľ v závere po chybe obrany sme prehrali. Chceli sme aspoň bod.“