Správy

Do Bystrice zamierilo 300 dobrovoľníkov z Projektu Godzone. Navštívili školy aj seniorov

V rámci 10. ročníka Godzone tour zamierili do Bystrice dobrovoľníci z celého Slovenska. Počas dňa pomáhali v domove dôchodcov, rozdávali teplý čaj na námestí a stihli navštíviť aj školy, na ktorých realizovali výchovné koncerty.

Ilustračný obrázok k článku Do Bystrice zamierilo 300 dobrovoľníkov z Projektu Godzone. Navštívili školy aj seniorov
12
Galéria
Zdroj: Projekt Godzone

Projekt Godzone organizuje turné ako jedno z hlavných podujatí špeciálneho Týždňa Cirkvi pre mládež. Cieľom tour je priniesť evanjelium moderným spôsobom, ktorý zaujme nielen mladých ľudí, ale aj rodiny či starších ľudí a privedie ich bližšie k viere.

Navštívili školy, študentov povzbudili príbehom

„Godzone tour nie je iba večerná show plná moderných efektov, ale začína sa už ráno, keď sa jednotlivé tímy stretnú a idú pomáhať na rôzne miesta,“ vysvetľuje Dávid Slavkovský, výkonný riaditeľ Projektu Godzone.

Dobrovoľníci z projektu navštívili počas dňa 12 stredných a základných škôl, na ktorých zorganizovali výchovné koncerty, prostredníctvom ktorých mladých ľudí povzbudili a inšpirovali. So študentmi zdieľali svoje svedectvá a pozývali ich na večerný program, ktorý sa uskutoční na zimnom štadióne.

Ponúkli čas seniorom

„Dnes sme boli v Domove dôchodcov a domove sociálnych služieb Senium, kde sme pomáhali hrabať lístie a odvážať ho. Zapojili sme všetky sily,“ prezradila Alexandra Gaherová, ktorá koordinuje dobročinnú aktivitu počas tour.

Druhá časť tímu bola v zariadení DSS Kompa, čo je denný stacionár, ktorý poskytuje svoje služby deťom ako aj dospelým. "Pre týchto ľudí sme hrali na gitare, trávili sme s nimi čas a spoznávali ich životné príbehy,“ uviedla Alexandra Gaherová.

Mladí dobrovoľníci z Projektu Godzone pomáhajú sociálnym a zdravotným zariadeniam, komunitám či organizáciám už od začiatku týždňa v každom meste, v ktorom sa nachádzajú.

„Viac mi to dáva, ako ja dávam. Počas tohto týždňa sme navštívili aj mnohých seniorov, ktorí sa častokrát cítia opustení. Keď k nim príde niekto a prejaví o nich záujem, že ich má rád, pre nich to je veľmi silné,“ hovorí o svojej skúsenosti dobrovoľník Milan Majchrák.

Ďalší tím dobrovoľníkov pomáhal ľuďom v uliciach mesta. Na Námestí SNP mladí ľudia ponúkali okoloidúcim teplý čaj a kávu. Aj takýmto spôsobom chcú organizátori tour ponúknuť ľuďom svoj čas a priniesť im radosť a nádej.

Vyvrcholením programu bude celovečerný program, ktorý začne o 18-tej hodine na zimnom štadióne s bezplatným vstupom. Aj tento rok prinesie originálne hudobno-tanečné prvky, divadelné scény, kvalitnú videoproduckciu, spolu s modlitbou chvál a svedectvami.

V programe aj známi Bystričania

Aj tento rok sú súčasťou hudobného tímu talentovaní hudobníci, herci a tanečníci. Súčasťou hviezdneho obsadenia je Marta Stanovčáková, profesionálna violončelistka, pôsobiaca v orchestri Štátnej opery v Bystrici.

Diváci sa tiež môžu tešiť na uchu lahodiaci orchester a kapely doplní aj výnimočný gitarista známy najmä vo svete klasickej hudby – Dávid Bílek z Banskej Bystrice, dvojnásobný laureát celoslovenskej súťaže konzervatórií.

Nebudú chýbať ani známe gospelové skupiny PiarMusic, ESPÉ a Lámačské chvály, ktoré budú na pódiu spojené s ďalšími hudobníkmi z iných kapiel. Godzone tour bude počas týždňa pokračovať a svoju cestu zakončí piatok v Bratislave.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z aktivít dobrovoľníkov počas Godzone tour v Bystrici!

V OBRAZOCH: Dobrovoľníci z Projektu Godzone pomáhali v uliciach Bystrice
12
Galéria
Zdroj: Projekt Godzone
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie