Jaroslav Dodok Rôzne Rôzne

Do Bystrice prichádza prelomový nápad: Zmení vyučovanie na školách

Spolupráca, aká sa len tak často nevidí! Bystrický inovátor Martin Pechovský privítal v našom meste autorov projektu, ktorý získal prestížne ocenenie v Poľsku. Na školy prináša inovatívnu technológiu, ktorú môžu učitelia aj žiaci ovládať gestami. Ako môže vyučovanie na školách vyzerať po novom?

Ilustračný obrázok k článku Do Bystrice prichádza prelomový nápad: Zmení vyučovanie na školách
Foto: Martin Pechovský / Zdroj: Dnes24.sk

Prelomový nápad prichádza na Slovensko v čase, keď jedným z najväčších problémov v školstve sú pomerne drahé technológie, ktoré sú nekompatibilné a vyučovanie učiteľom skôr komplikujú ako uľahčujú. To má za cieľ zmeniť startup menom Monster & Devices, ktorý nadviazal spoluprácu práve s Martinovou spoločnosťou.

"To čo sa nám podarilo, je výsledkom usilovnej práce viacerých ľudí. Nadviazali sme spoluprácu s autormi projektu, ktorý vznikol v Poľsku a privítali sme ich v Bystrici, kde sme vytvorili exkluzívne partnerstvo,“ hovorí o úspechu inovátor Martin Pechovský, ktorý pred pár dňami spoluorganizoval podujatie na podporu podnikateľských nápadov v Banskej Bystrici .

Nový spôsob vyučovania

Technológia, ktorá prichádza na školy, prináša možnosť v podstate z akejkoľvek plochy urobiť plochu snímajúcu pohyby, ktoré sú pre nás ľudí či už študentov alebo učiteľov prirodzené. Sú to totiž gestá. Snímaný je pri tom celý človek a jeho pohyb je zachytávaný technológiou kinect.

Špeciálny program potom umožní, aby sa z každej plochy, steny, stola, podlahy či tabule stala dotyková plocha, ktorá akceptuje ľudské gestá. "Predstavte si ako môže vyzerať vyučovanie na slovenských školách vďaka tejto technológii,“ dáva do pozornosti Pechovský. Súčasťou vyučovania sa táto technológia už stala aj v krajinách ako Veľká Británia, Nemecko či USA. V Poľsku dokonca získala aj prestížne ocenenie Polish Academic Innovation Leader 2014 Award v kategorii inovatívny produkt.

Bystrické školy sú prvé

,,Toto riešenie, ktoré môže výrazným spôsobom pomôcť nielen učiteľom, chceme ponúknuť najprv školám. Medzi prvými budú práve banskobystrické, keďže je pre nás dôležité rozvíjať predovšetkým náš región. Technológiu budú môcť využívať aj rôzne inštitúcie, ktorým uľahčí prácu,“ hovorí o príležitosti Pechovský.

Školy a predajcovia, ktorí majú záujem zapojiť sa do tohto špeciálneho programu, môžu vyplniť dotazník, na základe ktorého ich budú kontaktovať zástupcovia bystrického podnikateľského inkubátora.

Technológia má široké využitie, dokonca aj v domácnosti či inteligentných domoch. Ako funguje v praxi môžete vidieť v našej videogalérii.

Prečítajte si aj:

Festival umenia a dizajnu v Bystrici s nabitým programom: Dara Rolins, míľa mestom aj viacero noviniek!

Miesta v Bystrici, ktoré sú voľné aj hneď: Presná pozícia aj s kontaktom na jednom mieste

VIDEO: Technologickú novinku privítajú hlavne učitelia, potešia sa aj študenti
1
Galéria
FOTO: Technologická novinka prichádza do bystrických škôl
3
Galéria
Foto: Martin Pechovský / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM