Správy

Do Bystrice má namierené podpredseda vlády Richard Raši. Pozrite prečo

Štátny tajomník F. Ružička bude v rámci podujatí Národného konventu na UMB diskutovať s verejnosťou o aktuálnych otázkach EÚ za účasti podpredsedu vlády R. Rašiho.

Ilustračný obrázok k článku Do Bystrice má namierené podpredseda vlády Richard Raši. Pozrite prečo
Zdroj: TASR

S cieľom oživiť celonárodnú diskusiu o aktuálnych témach EÚ s osobitným dôrazom na miesto Slovenska v ďalšom smerovaní európskeho projektu pokračuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR ďalším zo série podujatí #MYSMEEÚ. Uskutoční sa na pôde Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici v pondelok 15. októbra 2018 od 9:15.. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Podujatie, za účasti študentov, zástupcov akademickej obce, mimovládnych organizácií a verejnosti v aule „Rotunda“ Ekonomickej fakulty UMB, Tajovského 10, slávnostne otvorí Richard Raši, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a rektor UMB Vladimír Hiadlovský. V rámci panelu „Európska politika sa nás týka“ si štátny tajomník MZVaEZ SR František Ružička vymení názory so študentmi UMB a vypočuje si ich očakávania smerom k budúcnosti EÚ.

V moderovanej diskusii (Martin Strižinec) sa v paneli „Európska únia, spravodlivosť a základné práva“ predstavia Radovan Geist, vydavateľ Euractiv Slovensko, Zuzana Štofová, riaditeľka Odboru európskych záležitostí a zahraničných vzťahov Ministerstva spravodlivosti SR a Robert Hajšel, riaditeľ Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku. #MYSMEEÚ v Banskej Bystrici nadviaže na úvodné „kick off“ podujatie Národného konventu o EÚ na Bratislavskom hrade, na regionálne podujatia v Žiline, Zvolene a v Martine, ako aj na minuloročnú sériu diskusií o EÚ so študentmi v Banskej Bystrici, Nitre, Trnave a v Košiciach.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM