Jakub Forgács Kultúra Správy

DIZAJN market predstaví udržateľnú MÓDU: V PROGRAME nechýbajú ani KONCERTY

Tvorcovia Banskobystrického kultúrneho leta sa rozhodli, v spolupráci so Starou tržnicou, zorganizovať podujatie ŠiiK.

Ilustračný obrázok k článku DIZAJN market predstaví udržateľnú MÓDU: V PROGRAME nechýbajú ani KONCERTY
Zdroj: Priestory pre tvory

Priestor pre autorský dizajn, originálnu módu a umeleckú tvorbu ponúkne v prvú júlovú sobotu tohto roka podujatie ŠiiK. Prezentovať sa bude viac ako desať lokálnych dizajnérov, ktorých výrobky návštevníci nielen uvidia, ale si ich budú môcť aj kúpiť. Informoval o tom Miroslav Strelec z Kancelárie primátora.

Udržateľná móda

„V ostatných rokoch sa čoraz častejšie hovorí o udržateľnej móde, ktorá sa pri výrobe zameriava na dodržiavanie ekologickej, sociálnej a ekonomickej udržateľnosti. Aj preto je dôležité robiť osvetu,“ poznamenal Strelec so slovami, že tvorcovia Banskobystrického kultúrneho leta sa tak rozhodli v sobotu 6. júla 2024 o 13:00 hod., v spolupráci so Starou tržnicou, zorganizovať podujatie ŠiiK.

Návštevníci podujatia sa podľa jeho slov môžu tešiť na prezentáciu módy a doplnkov pre všetky vekové kategórie. „Okrem odevov budú môcť páni odísť s novým účesom i tetovaním. Pre dámy bude pripravená pestrá paleta oblečenia, ale aj tašiek a šperkov. Chýbať nebude ani cvičenie zamerané na manipuláciu s tvárovými svalmi, ako aj workshopy a rozhovory,“ spomenul.

Podrobný program podujatia, v ktorom nechýbajú ani koncerty, nájdete na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM