Jakub Forgács Správy

Detská nemocnica v Bystrici sprísňuje opatrenia: Testovaniu sa nevyhnú ďalší ľudia

Preukázať sa negatívnym výsledkom covid testu budú už čoskoro musieť aj rodičia kriticky chorých pacientov, ktorí ich sprevádzajú do nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Detská nemocnica v Bystrici sprísňuje opatrenia: Testovaniu sa nevyhnú ďalší ľudia
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Vzhľadom na skutočnosť, že viacerí rodičia kriticky chorých pacientov onkologickej a hematologickej ambulancie sprevádzajú svoje deti na vyšetrenia s akútnymi príznakmi respiračného ochorenia, prijala Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici opatrenie v záujme ochrany týchto pacientov, ako aj personálu uvedených ambulancií. Nemocnica o tom informovala na svojej facebookovej stránke.

„Od 18.01.2021 je sprevádzajúca osoba pacienta onkologickej a hematologickej ambulancie povinná preukázať sa negatívnym výsledkom COVID testu nie starším ako 72 hodín pred každým vyšetrením dieťaťa na týchto ambulanciách,“ píše sa na stránke.

Sprevádzajúca osoba podľa slov nemocnice nemôže byť testovaná spolu s dieťaťom v čase 7.00 – 11.00 hod. z kapacitných dôvodov. „Musí využiť testovanie obyvateľstva v MOM kdekoľvek v rámci SR a prísť na vyšetrenie s dieťaťom už s výsledkom testu,“ upozorňuje nemocnica.

„Zároveň vyzývame všetkých rodičov, ktorí majú prejavy akéhokoľvek ochorenia, aby zabezpečili pre svoje dieťa k vyšetreniu sprievod inej osoby,“ dodáva nemocnica.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj zábery z očkovania v detskej nemocnici!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: Ilustračné

Prečítajte si tiež

V OBRAZOCH: Očkovanie zdravotníkov proti COVID-19 v detskej nemocnici
5
Galéria
Zdroj: DFNsP Banská Bystrica
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie