Derby na bystrickom ľade v prospech Zvolena: Barani kapitulovali v poslednej tretine

Pod Urpínom sa stretli odvekí rivali. V terajšej sezóne sa vzájomné zápasy končili dvakrát v prospech Zvolena, potom trikrát zvíťazili 'barani' a podľa priebehu hry sa blížili aj k štvrtému, nebyť finálnej nepresnej fázy.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Derby na bystrickom ľade v prospech Zvolena: Barani kapitulovali v poslednej tretine
Zdroj: TASR

Zápas sa začal s desaťminútovým oneskorením, kalamita zbrzdila aj rozhodcov, potom štrajkovali svetlá na štadióne a opäť pridali k hrubému zápasu nejaké minúty. Derby malo svoj náboj v atmosfére, na ľade sa už rodilo vzruchu menej. Hráči bojovali, často však mali krátke hokejky a zo šancí vyťažili hlavne povzdych sklamania. Dva góly počas dvoch tretín nebolo veľa a skóre pred treťou dvadsaťminútovkou bolo úplne otvorené.

V 11. min vyriešil prečíslenie so Slobodom nekompromisne L. Jurík, vystrelil pod žŕdku a otvoril účet. V 12. min sa Kadura už tešil z vyrovnania, no predčasne, keď puk prepadol Barošovi cez výstroj a zastal aj za pomoci žŕdky na bránkovej čiare.

Príležitostí na ďalšie góly si vypracovali obe strany dostatočne, no až Kytnár v 22. min po šikovnom teči usmernil Bambúchovu strelu do siete. V 25. min po Lunterovej bombe zazvonila žŕdka, ani následný prienik Handzuša radosť u domácich nevyvolal, šťastie skúšali pri pomerne náhodných akciách aj Obdržálek na druhej strane, na opačnej zasa mali blízko ku gólu Handlovský a dvakrát Kafka.

V tretej tretine sa zvýšila ostražitosť, dôsledná defenzíva prevažovala a väčšinou sa útočilo do plných. V 44. min Jurík neprestrelil Košarišťana v bránke, povážlivé však bolo, že ho domáca obrana do zakončenia ľahko pustila. Voľný koridor vytvorila aj Slobodovi v 47. min a Košarišťan mal plné ruky práce. ‚Barani‘ si vytvárali tlak najmä pri Handzušovom útoku, no gól padol do inej bránky, ako by si domáci diváci želali. V 49. min sa Podkonický najlepšie s pohladením puku pred bránkou zorientoval a keď o 53 sekúnd L. Jurík stečoval strelu Pokoviča do siete, misky váh sa jednoznačne naklonili na zvolenskú stranu. Svetielko nádeje zasvietilo pre domácich počas presilovky, na zamknutie súpera si zvolili správny kľúč, len bránku s ním neodomkli a hlavy po nepríjemnej derby prehre sklonili, aj keď 67 sekúnd pred koncom odvolali s prerušeniami brankára v snahe o malý zázrak.

Hlasy po zápase

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: „Nebolo to zlé z našej strany, mali sme tlak, no nevedeli sme sa presadil cez obranu súpera. Rozhodli maličkosti, nahodené puky, teče, chýbala mi u našich hráčov väčšia obetavosť, možno to rozhodlo. Lepší dnes nevyhral, no víťaz si zaslúži gratuláciu.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Zohrali sme výborný zápas, neustále sme mali výborný pohyb. Prvá tretina sa nám viac vydarila, v druhej nás podržal brankár Baroš. V tretej nás gól dostal na koňa a keď sme strelili tretí, rozhodli sme zápas, ktorý bol v skvelej diváckej atmosfére.“

HC'05 B. Bystrica – HKM Zvolen 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

  • Góly: 22. Kytnár (Bambúch, Handlovský) – 11. L. Jurík, 49. Podkonický (Bagin, Brabenec), 50. L. Jurík (Pokovič, Obdržálek)
  • Rozhodcovia: D. Konc, Stano – J Tvrdoň, M. Orolin
  • Vylúčení: 2:4
  • Presilovky: 0:0,
  • V oslabení: 0:0
  • 2 670 divákov

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame