Monika Obrtalová Hokej

Demontáž Nitry za 9 minút!

Málo vídaný priebeh malo stretnutie 20. kola hokejovej extraligy medzi Nitrou a Banskou Bystricou. Barani totiž dokázali streliť za necelých 9 minút úvodnej tretiny až 5 gólov, vďaka ktorým rázne vykročili za ziskom všetkých bodov z nitrianskeho ľadu

HK K CERO Nitra – HC'05 Banská Bystrica 3:6 (0:5, 2:1, 1:0)

Góly: 27. Ručkay, 29., 45. Kováčik – 6., 10., 15. Kútny, 6. Bambúch, 9. Paľov, 34. Tománek

Rozhodovali: Baluška, Noord (Švéd.) – Horínek, J.Tvrdoň, vylúčení: 2:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, striedania: 9. Púš za J. Laca (Nitra), 2242 divákov

Diváci v Nitre si mohli zaspomínať na májové dni, kedy Slovensko prehralo s Dánskom prvú tretinu 0:6. Banská Bystrica strelila za úvodných 15 minút až 5 gólov. V 6., 10. a 15. minúte sa presadil Kútny, ktorý tak strelil za 9 minút hetrik. Okrem jeho gólov sa ujali ešte dva pokusy z diaľky. V 6. min. bol úspešný Bambúch a v 9. Paľov. Gólový uragán hostí mal na ďalší priebeh výrazný vplyv. Nitra prehrávala a psychika bola na strane hostí. Fabianova žŕdka v 17. minúte len zvýraznila smolu domácich.

Úvod druhej časti zvládli domáci lepšie. V 27. min. znížil Ručkay a o dve minúty uspel aj Kováčik. Tréner hostí si zobral oddychový čas, čím zastavil tlak Nitranov. Banskobystričania gólovo skórovali v 34. minúte, kedy Púša v nitrianskej bránke okabátil najlepší strelec súťaže Tománek. Nitrania pokračovali v snahe aj v poslednej časti zápasu. Napriek niekoľkým šanciam vyťažili iba gól Kováčika v 45. minúte. Na druhej strane zaujala žŕdka po strele Kútneho. Hostia si vďaka nevídanej efektivite v prvej tretine vedú domov 3 body.

Hlasy trénerov:

Branislav Okuliar, tréner Nitry: „Zápas sa od úvodu vyvíjal nepriaznivo. Nastúpili sme ustráchane, súper dobre korčuľoval a bol efektívny. Za 10 minút nás hostia úplne prehrali. Od druhej tretiny sme hrali lepšie, dali sme dva góly, ale vedenie Banskej Bystrice bolo veľmi vysoké. Na hráčoch si cením, že hrali až do konca a zápas nezabalili.“ ** Milan Staš, tréner Bystrice:** „Mali sme fantastický vstup do stretnutia. Za 15 minút sme postavili perfektný základ k víťazstvu. Od druhej časti to bolo slabšie. Súper hral niekoľko presiloviek, mal dosť šancí a dvakrát sa presadil. Myslím si, že Tománkov gól definitívne zlomil nádeje Nitry. Vyhrať prvú tretinu 5:0, to je sen každého trénera. Ja som to dnes prežil.“