Jakub Forgács Správy

Delegácia zo Šanghajskej knižnice: Bystričanom donesú knihy publikované v Číne

V rámci spolupráce navštívi v piatok Štátnu vedeckú knižnicu (ŠVK) v Banskej Bystrici delegácia zo Šanghajskej knižnice. Cieľom stretnutia v ŠVK bude výmena skúseností odborníkov z oboch knižníc, rokovanie o prehĺbení a rozšírení spolupráce v ďalšom období a hodnotenie projektu Window of Shanghai.

Ilustračný obrázok k článku Delegácia zo Šanghajskej knižnice: Bystričanom donesú knihy publikované v Číne
Foto: Zuzana Jakubičková

Vedúcim delegácie je Zhou Deming, zástupca riaditeľa Šanghajskej knižnice. „Výsledkom spolupráce v roku 2013 bude vydanie personálnej bibliografie Ladislava E. Hudeca a výstava Slovenských ľudových hudobných nástrojov, ktorá sa uskutoční v októbri 2013 v Šanghaji,“ priblížila Ivana Bičanovská z centra Window of Shanghai ŠVK.

Pokračovala, že spolupráca so Šanghajskou knižnicou nie je obohatením len pre špecialistov v oblasti knihovníctva, ale je prínosom aj pre obyvateľov Banskej Bystrice. Šanghajská knižnica darovala ŠVK – do centra Window of Shanghai 11 nových kníh, ktoré boli publikované v Číne o významnom architektovi Ladislavovi E. Hudecovi a jeho zrealizovaných projektoch. Knihy si budú môcť návštevníci knižnice preštudovať v centre Window of Shanghai v ŠVK.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM