Michal Majer Hokej

Ďalšie víťazstvo Baranov!

Keď hokejisti Banskej Bystrice prehrali úvodný zápas sezóny proti Žiline, málokto čakal, že to bude na dlhú dobu posledná prehra HC´05 v novej sezóne. Po zápase so Skalicou sa ich neporaziteľnosť natiahla už na päť zápasov a v tabuľke si držia skvelú

HK 36 Skalica – HC'05 Banská Bystrica 1:2

Góly: 29:49 Patrik Lušňák (Miroslav Zálešák, Vojtěch Kloz) – 05:16 Roman Tománek (Miroslav Vantroba, Matej Hamrák), 22:06 Jakub Rumpel (Richard Šechný, Vladimír Kútny)

Rozhodcovia: Jonák Peter, Návratek Roman, Horínek Martin, Vrančík Milan (video rozh.), Vrančík Milan (inštruktor), divákov: 1611

Zostavy:

HK 36 Skalica: Lakosil – Gründling, Jass, Jankovič, Kloz, Jaborník, Kumstát, Magušin – Kutálek, Novák, Šátek – Zálešák, R. Školiak, Višňovský – Lušňák, Prokop, Jarolín – Štepán, Mikušovič, J. Jurík

HC'05 Banská Bystrica: Šimonovič – Vizváry, Vantroba, Kolba, Bambúch, Cebák, Cuník, Kubka, Biro – Rumpel, Češík, Kútny – Tománek, Hudec, Sýkora – Bezák, Šechný, Macejka – Vartovník, Paľov, Hamrák

Od začiatku stretnutia sa hral nevýrazný hokej. Obe mužstvá sa snažili neurobiť chybu, no boli to domáci, ktorí sa chyby dopustili. V 6. minúte inkasovali z hokejky Tománka, no keďže sa ani jednému z mužstiev nepodarilo využiť po dve presilové hry účet tretiny skončil v prospech hostí 1:0.

V druhej tretine mali domáci presilovú hru. Hneď v úvode skončila Gründlingova strela na žrdi. V nasledujúcich minútach hostia prevzali iniciatívu a po presnej kombinácii sa k prihrávke spoza brány dostal Rumpel a pohotovou strelou po ľade prekonal Lakosila v bránke domácich. Domácich inkasovaný gól nezaskočil, zvýšili svoju bojovnosť, ktorú okorenili v 30. min. gólom Lušňáka. Ten pohotovo posunul puk pod ležiaceho Šimonoviča a znížil na 1:2. V nasledujúcich minútach Skaličania zvýšili bojovnosť. Bojovali o každý puk v snahe vyrovnať stav zápasu, no to sa im nepodarilo a v závere tretiny mohol dokonca Tománek zvýšiť vedenie hostí, ale Lakosil mu to svojim perfektným zákrokom zmaril.

V tretej časti sa hral obojstranne bojovný hokej, hostia sa snažili kontrolovať hru na udržanie výsledku. V 58. minúte mal Macejka možnosť zvýšiť, no jeho strela minula Lakosilovu bránu. Záver stretnutia bol pomerne nervózny, domáci sa snažili o vyrovnávajúci gól. Ten sa im nepodarilo vsietiť a tak trochu neuniesli trpkosť prehry a po odpískaní sa strhla menšia šarvátka.