Ilustračný obrázok k článku Čo prinesie posledný októbrový týždeň? Šikovný PREHĽAD akcií v Bystrici
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Čo prinesie posledný októbrový týždeň? Šikovný PREHĽAD akcií v Bystrici

Patríte k milovníkom hudby, divadla, športu či ekológie? Vybrali sme pre vás dve desiatky podujatí, ktoré stoja za návštevu.

Jakub Forgács Kultúra
Jakub Forgács Kultúra

Čo prinesie posledný októbrový týždeň? Šikovný PREHĽAD akcií v Bystrici

Patríte k milovníkom hudby, divadla, športu či ekológie? Vybrali sme pre vás dve desiatky podujatí, ktoré stoja za návštevu.

Ilustračný obrázok k článku Čo prinesie posledný októbrový týždeň? Šikovný PREHĽAD akcií v Bystrici
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Ekotopfilm I Envirofilm

25. – 29. októbra, Cinemax

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prináša najlepšie dokumentárne filmy zo sveta, diskusiu o zmenách kvôli klimatickej zmene v meste a ďalšie pálčivé témy našich dní.

Čarovná flauta /Wolfgang Amadeus Mozart/

26. októbra o 18.30 hod., Štátna opera

Opera pre rodiny s deťmi v dvoch dejstvách v slovenskom jazyku. Posledné divadelné dielo hudobného génia W. A. Mozarta sa stalo jednou z najfrekvento­vanejších opier na svete.

Cyber Cyrano

26. októbra o 19.00 hod., Bábkové divadlo na Rázcestí

Nie si na internete? Ty neexistuješ. Hra Cyber Cyrano, inšpirovaná skutočným príbehom, odvážne balansuje na hranici medzi divadlom a online chatom a ukazuje, aká tenká hranica existuje medzi skutočnou a virtuálnou realitou.

Lásky shock

26. októbra o 19.00 hod., Záhrada CNK

Pohybovo-vizuálna inscenácia v réžii Kristíny Chmelíkovej o podobách lásky. Hovoríme, že sme tolerantní, vnímaví, empatickí, láskaví atď., no keď je čas to prejaviť, strácame sa v nečinnosti, či prehliadaní, v horšom prípade odmietaní. Neexistuje lepšia možnosť skúsiť prekročiť svoju bublinu, ako prejaviť naozajstnú empatiu niekomu, komu nerozumieme a jeho „svet” je nám cudzí.

Venček alebo rakvičku?

26. – 29. októbra, Záhrada CNK

Štvrtý ročník festivalu tematizuje smrť a umieranie ako vyhostené témy, ktoré je potrebné pozvať späť medzi nás. Inšpiráciu budeme hľadať v skúmaní snov a rôznych stavov bytia cez divadlo, literatúru ako aj symbolický potenciál Tarotu a vlastnej obrazutvornosti.

Šťastie je líška

27. októbra o 9.00 a 11.00 hod., Bábkové divadlo na Rázcestí

Dojímavý príbeh o šťastí a priateľstve medzi chlapcom a líškou. Kniha o šťastí a netradičnom priateľstve líšky a chlapca je poetickým príbehom, ktorý vypovedá o dôležitosti každodenných maličkostí v našom (detskom i dospelom) živote.

Caitlin Doughty: Dym v jej očiach / diskusia

27. októbra o 18.00 hod., Záhrada CNK

Diskusia s autorkou a prekladateľkou knihy Dym v jej očiach v rámci festivalu „Venček alebo rakvičku?“ – festival o živote a smrti

Punk Pajama Party

27. a 29. októbra o 19.00 hod., Divadlo Štúdio tanca

Spätný pohľad na kontroverznú a nepochopenú subkultúru PUNKu revitalizujúci jej odkaz, gániaci mladému človeku dneška priamo do očí. Drzé a živelné dielo plné hlasnej muziky, potu a špinavej estetiky – zasadených do prekvapivých kontextov.

Zatvárací ceremoniál Akadémie európskeho seniora: Koncert pre nádej

28. októbra o 13.00 hod., Robotnícky dom

Na koncerte vystúpi nevidiaci spevák Maroš Bango a jeho spevácka kolegyňa Viera Kotvasová. Koncert organizujú v režime OTP.

Halloween v divadle

28. a 29. októbra o 15.00 hod., Bábkové divadlo na Rázcestí

Tvorivý ateliér v divadle, počas ktorého si môžete vyrobiť masky alebo vyrezať a ozdobiť vlastnú tekvičku.

Rusalka /Antonín Dvořák/

28. októbra o 18.30 hod., Štátna opera

Antonín Dvořák je českým skladateľom, ktorého tvorba znie v Štátnej opere pravidelne od jej vzniku. Rusalku, dnes už opernú klasiku, ktorá nesmie chýbať v repertoári žiadneho operného domu, napísal na motívy rozprávkového libreta Jaroslava Kvapila. Dielo je príbehom o vzťahu človeka a sveta prírodných živlov, o tragických následkoch stretnutia týchto dvoch svetov, o treste a odpustení.

Na ďalšej strane nájdete víkendové akcie.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín