Michal Majer Rôzne

Čo potrebuje Banská Bystrica?

Súťaž o najlepšiu esej na tému Čo potrebuje Banská Bystrica? vyhlásila banskobystrická Komunitná nadácia Zdravé mesto (KNZM). Do súťaže sa môžu prihlásiť mladí ľudia vo veku od 15 do 25 rokov. Uzávierka prijímania esejí je 20. októbra. Výsledky súťaž

„Našim zámerom je motivovať mladých ľudí k záujmu o mesto, v ktorom žijú, k rozmýšľaniu o tom, v akom meste chcú žiť, čo je pre nich dôležité a čo im v meste pod Urpínom chýba. Tiež získať ich názor na to, akú podobu by podľa nich mohla mať Banská Bystrica v budúcnosti,“ informovala riaditeľka KNZM Beata Hirt.

Autori najlepších prác získajú finančnú odmenu, ktorú nadácia udelí z Fondu Banskobystrická alternatíva, založeného v KNZM. Cieľom spomínaného fondu je podporovať projekty občianskych iniciatív a programy nadácie, ktoré sú zamerané na zvýšenie účasti obyvateľov na zlepšovaní života v Banskej Bystrici, dodala Hirt.

KNZM sa usiluje o posilňovanie sociálneho kapitálu, zvyšovanie kvality života v regióne Banská Bystrica, Sliač a Zvolen a o oživenie a rozvoj miestneho darcovstva a filantropie. Robí to prostredníctvom grantového programu pre občianske iniciatívy zo spomínaného regiónu a podpory dobrovoľníctva. Vytvára tiež podmienky a mechanizmy pre miestnych darcov tak, aby ich dar bol použitý podľa ich záujmu a zároveň aj efektívne využitý na riešenie potrieb, či príležitosti v komunite. Od svojho vzniku v roku 1994 podporila KNZM viac ako 1000 rôznych projektov.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM