Chlapec v kritickom stave skončil v Rooseveltke. Letecký transport na vysoko špecializované pracovisko!

Zásah leteckých záchranárov pri hrozivej udalosti. Podľa informácií od záchranárov chlapec utrpel popáleniny na 60 percentách tela a transportovali ho do bystrickej nemocnice v kritickom stave. Odtiaľ ho však čakal ďalší prevoz vrtuľníkom!

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Chlapec v kritickom stave skončil v Rooseveltke. Letecký transport na vysoko špecializované pracovisko!
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Leteckí záchranári zasahovali v pondelok podvečer (11.4.) v Banskej Štiavnici, kde na stožiari vysokého napätia zasiahol 15-ročného chlapca elektrický prúd vysokého napätia.

Ako informovala hovorkyňa ATE Poprad Zuzana Hopjaková, chlapec utrpel rozsiahle popáleniny 3. a 4. stupňa približne na 60 percentách povrchu tela.

,,Po zabezpečení napätia sa privolaným hasičom podarilo zasiahnutého chlapca zo stožiara vyslobodiť. Pilot vrtuľníka pristál na parkovisku pri nákupnom stredisku v Banskej Štiavnici. Neodkladnú zdravotnú starostlivosť poskytla zranenému najskôr posádka rýchlej lekárskej pomoci, následne ho previezli k záchranárskemu vrtuľníku, ktorý bol s posádkou pripravený na okamžitý prevoz do nemocnice," uviedla Hopjaková.

Ako dodala, pacient bol napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Leteckí záchranári ho v kritickom stave transportovali do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

Ako ďalej uviedla Hopjaková, v utorok (12.4.) dopoludnia bol pre pacienta vyžiadaný medzinemocničný letecký transport z Banskej Bystrice na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie do Bratislavy-Ružinova.

„Let realizovala posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Banskej Bystrice. Počas prevozu bol pacient napojený na umelú pľúcnu ventiláciu, bol v stabilizovanom stave. Letecky transport prebehol bez komplikácií,“ dodala.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Odporúčame