Monika Obrtalová Rôzne

Cez víkend bude o pacientov postarané

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici prišla dnes časť lekárov do práce aj bez príkazu o uložení pracovnej povinnosti, tá im bola doručená dodatočne. Celkove 21 lekárov, ktorým bola uložená pracovná povinnosť, sa do

„Dôvodom sú práceneschopnosť, ošetrovanie člena rodiny, nezastihnutie doručovateľom, nenastúpenie. Nie sú našimi zamestnancami, neprítomnosť budeme hlásiť obvodnému úradu,“ konkretizoval riaditeľ. K 30. novembru lekári v nemocnici stiahli 28 výpovedí, 32 lekárov zostalo vo výpovedi. Ako uviedol Nosko, 25 lekárom, ktorí dali v detskej nemocnici výpovede, bola uložená pracovná povinnosť. Riaditeľ už včera konštatoval, že do práce nastúpili aj takí lekári, ktorým ešte pracovná povinnosť nebola doručená, nečakali teda na jej doručenie a prišli sami od seba.

V odpovedi na otázku ako funguje nemocnica dnes, Nosko uviedol, že zdravotná starostlivosť na klinikách je zabezpečená a ambulancie fungujú v normálnom režime. Realizuje sa tiež časť plánovaných operácií. Starostlivosť o pacientov bude zabezpečená podľa riaditeľa aj počas nastávajúceho víkendu, a to v normálnom režime.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM