Monika Obrtalová Rôzne

Cesta k nemocnici otvorená až popoludní!

Už niekoľko týždňov komplikovala dopravnú situáciu v Banskej Bystrici uzávierka Cesty k nemocnici. Peší, no najmä motoristi z najväčšieho sídliska Sásová sa do centra mesta dostali len obchádzkou cez Rudlovú, čo znamenalo stráviť v MHD alebo aute nie

„Cestu k nemocnici otvárame dnes okolo 16.00 hodine. Bude prejazdná pre oba jazdné pruhy, ale zatiaľ len pre automobilovú dopravu. Vodičov nečaká žiadne obmedzenie, len zmena rýchlosti najmä popri mostných objektoch, ktoré stále budujeme,“ vyjadril sa Marián Kmeť, manažér pre úsek výstavby severného obchvatu v Banskej Bystrici. Vodičov na spomalenie upozornia značky, ktoré v priebehu dňa osadia v blízkosti mostu, ktorý sa buduje hneď vedľa starej nemocnice a ďalší na konci Cesty k nemocnici. „Autobusová doprava si musí na prejazd cez komunikáciu počkať ešte jeden deň. Prvé autobusy tade prejdú až zajtra ráno, kvôli novému grafikonu MHD,“ pokračuje Kmeť.

Náhradný cestovný poriadok platil niekoľko týždňov počas uzávierky Cesty k nemocnici a týkal sa najmä spojov, ktoré premávali z najväčšieho sídliska Sásová smerom do centra mesta a opačne. V súčasnosti sa teda pripravuje cestovný poriadok, ktorý bude opäť počítať s touto komunikáciou. Na Ceste k nemocnici prebiehajú už len drobné kozmetické úpravy, ktoré budú pokračovať aj po spustení premávky na tomto úseku. „Žiadna z prác by nemala ohroziť ani nijako obmedziť premávku na danej komunikácii,“ uisťuje motoristov na záver manažér pre úsek výstavby severného obchvatu.

moo

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM