CD skupiny Mukatado pokrstil David Koller a Lenka Dusilová

Banskobystrické zoskupenie Mukatado si pre pokrstenie svojho debutového albumu s názvom Vo výšinách vybralo exkluzívnych hostí.

Webnoviny -

Ich prvotinu vo štvrtok 17. septembra v bratislavskom Infiniti Music bare uviedla do života speváčka Lenka Dusilová s bývalým členom skupiny Lucie Davidom Kollerom. Krstní rodičia pokropili nahrávku s 13 skladbami pohárom čistej vody.

Členovia kapely sa s českou speváckou dvojicou poznajú už viac ako desať rokov. „Náš gitarista Peťo Dobrík bol na turné s kapelou Pusa, v ktorej bol David aj Lenka. Potom si ho Lenka pozvala, aby s ňou spolupracoval,“ prezradila speváčka Mukatada Janka Kozáková. „Peťo prispel ako autor nejakých pesničiek na mojom prvom albume v roku 2000,“ dodala krstná mama. Práve 33-ročná rodáčka z Karlových Varov je podľa slov frontmanky dôvodom toho, že sa rozhodla spievať. “Lenka o tom ani sama nevie,“ dodala speváčka. Krstný otec pomohol Banskobystričanom ešte v roku 2003, kedy v jeho štúdiu nahrali singel Juliette. „David nás opäť pozval do štúdia, tak nám možno vyprodukuje nejaké nové pesničky,“ povedala líderka. Večerom sprevádzal moderátor Martin „Pyco“ Rausch, ktorý si Mukatado „vyhliadol“ v súťaži Eurovision Song Contest 2009. „Pre mňa je Janka takou druhou Nelly Furtado,“ povedal krátko po ich marcovom vystúpení v súťaži milovník hudby. Skupinu prišiel na ich prvý krst podporiť aj spevák Samo Tomeček či Richard Müller, ktorému kapela predskakovala na augustovom koncerte v Trnave.

Debutové CD, ktoré vyšlo už 15. júna, je podľa speváčky zmesou funky, popu a rocku. Obsahuje 12 skladieb po slovensky, len jedna je naspievaná po anglicky. „Urobili sme aj remixy na tri skladby z albumu, ale tie sa na CD-čku nenachádzajú,“ uviedla speváčka. Ako sama prezradila, má niekoľko tipov na ďalší singel. „Pre mňa je najväčším favoritom remix piesne Prečo stále so mnou spíš. Možno na ňu nakrútime aj videoklip,“ dodala. Na projekte spolupracovalo viacero zvučných mien, napríklad textári Vlado Kraus, Peter Dobrík, basgitarista Maťo Gašpar, perkusionista Igor „Ajdži“ Szabó, Robo Tkáč a ďalší.

Zoskupenie Mukatado sa zatiaľ nechystá na koncertovať.

SITA

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.