Jakub Forgács Správy

Čaká vás vyšetrenie alebo hospitalizácia v bystrickej nemocnici? Takto treba postupovať

Idete do Rooseveltovej nemocnice a nemáte negatívny test alebo sa nebodaj nechcete dať otestovať? S týmto treba počítať.

Ilustračný obrázok k článku Čaká vás vyšetrenie alebo hospitalizácia v bystrickej nemocnici? Takto treba postupovať
Zdroj: FNsP F. D. Roosevelta

Epidemiologická situácia sa neustále vyvíja, preto je potrebné prispôsobovať opatrenia na jej zvládnutie. Informuje o tom Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici na svojej webovej stránke. „Záleží nám na vašej bezpečnosti aj bezpečnosti nášho personálu. Rôznymi opatreniami dbáme, aby sme zabránili šíreniu koronavírusovej infekcie v nemocnici,“ uviedla.

Pomoc pacientov

Ako sa píše na stránke, jedným z najefektívnejších spôsobov je preukázanie sa testom, že pacient alebo personál nie je nositeľom nákazy. „Pre to, aby sme sa cítili o čosi bezpečnejšie, už testujeme našich zamestnancov,“ spomína nemocnica.

Zároveň požiadala aj pacientov, aby pomohli. „Pre našu spoločnú bezpečnosť, pred ambulantným vyšetrením ako aj pri príjmom na plánovanú hospitalizáci­u/operáciu predložte negatívny výsledok PCR testu na Covid – 19 alebo antigénového testu,“ uvádza ďalej nemocnica,

Nemocnica na stránke zverejnila nasledovné informácie a pokyny:

Test pred ambulantným vyšetrením

Odporúča – antigénový

Test pred plánovanou hospitalizáciou

Žiada – PCR test nie starší ako 72 hodín predložiť pri príjme

Nemáte test?

„Ak máte zdravotné obmedzenia alebo nemáte možnosť si dať test urobiť, bude vám urobený pred prijatím do nemocnice antigénový. Počítajte prosím s tým, že proces prijatia do nemocnice sa tým predĺži,“ upozorňuje nemocnica.

Nechcete sa dať otestovať?

Ako sa uvádza na stránke, nemocnica rešpektuje, ak si odmietnete dať urobiť test, bez toho, aby ste mali k tomu zdravotnú kontraindikáciu. „Prosíme vás, aby ste brali do úvahy, že v takom prípade znižujete našu aj vašu bezpečnosť. Preto budeme musieť u vás zabezpečiť režim hospitalizácie, ako keby ste boli pozitívny na Covid – 19, čo ešte výraznejšie zníži váš komfort počas hospitalizácie,“ uvádza nemocnica.

Kde si dať urobiť test?

PCR test: Na PCR test sa objednajte na stránke korona.gov.sk, kde kliknite na možnosť „Požiadať o vyšetrenie“ a následne „Mám záujem o vyšetrenie“. Vyplníte formulár požadovanými údajmi a v časti „Vyberte do akej skupiny patríte“ zvoľte – „Idem na predoperačné vyšetrenie“

Výsledok testu príde v SMS. „Akceptujeme výsledok testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Výsledok predloží pacient pri príjme v tlačenej forme, resp. sa preukáže valídnou SMS správou,“ uvádza nemocnica s tým, že pacientom pri akútnom príjme, bude urobený antigénový test.

Antigénový test: Antigénový test vám urobia bez objednania a odporučenia na ktoromkoľvek veľkokapacitnom odbernom mieste a výsledok dostanete do niekoľkých minút.

V Banskej Bystrici je Odberné miesto na antigénové testovanie na Mičinskej ceste (bývalá dočasná autobusová stanica). Otvorené je pondelok až piatok od 8.00 do 15.30 hod.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: V Bystrici otvorili veľkokapacitné mobilné odberové miesto
14
Galéria
Zdroj: FNsP F. D. Roosevelta
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie