Monika Földešiová Rôzne

Bystricu mátajú strašidlá! Ktoré to sú?

V meste pod Urpínom vznikla nová iniciatíva, ktorá poukazuje na nevyužívanosť a schátranosť niektorých objektov. Banskobystrický okrášľovací spolok prichádza s jedinečným projektom, ktorým sa snaží zapojiť do diskusie samotnú verejnosť. Projekt By

Cieľom projektu je zapojiť verejnosť do diskusie o stave budov v Banskej Bystrici, a to formou zasielania podnetov s fotografiami, adresami alebo názvami najhorších stavieb v meste a následným hlasovaním v rebríčku. Na základe výsledkov budú oslovení vlastníci budov, ktoré najviac špatia naše mesto, a budú hľadané možné riešenia nevyhovujúceho sta­vu.

Projekt pozostáva z troch fáz, do ktorých bude zapojená verejnosť, členovia BBOS a vlastníci budov ochotní spolupracovať. //„Prvou fázou projektu je výzva na obyvateľov mesta, aby zasielali fotografie, podnety, adresy a názvy budov, ktoré sú podľa nich najviac zanedbané a najviac špatia naše mesto. Druhou fázou je zostavenie rebríčka stavieb v najhoršom stave, a to na základe hlasovania verejnosti, ktorý bude zverejnený na web stránke www.bbos.sk, v miestnych médiách a na Facebooku,“ //uviedla Diana Vigašová z BBOS.

Rebríček bude obsahovať popis budov, fotografie, ako aj historický význam a minulosť tej ktorej budovy počas jej niekdajšej slávy. Súčasťou tejto fázy je aj súťaž pre hlasujúcich obyvateľov o zaujímavé ceny, na ktoré sa môžu tešiť vylosovaní účastníci ankety.** „Po zverejnení výsledkov zistíme vlastníkov stavieb, oslovíme ich a budeme spoločne hľadať možné riešenia nevyhovujúceho stavu budov,“** spresnila Vigašová. Zverejnením výsledkov ankety a vlastníkov budov v zanedbanom stave by sa mal zvýšiť tlak verejnosti na riešenie tohto stavu a následnú nápravu v budúcnosti.

**Banskobystrický okrášľovací spolok prosí všetkých obyvateľov, ale aj návštevníkov, ktorým záleží na vzhľade Banskej Bystrice, aby posielali svoje podnety vo forme fotografií, adries alebo názvov budov na mailovú adresu: „info@bbos.sk“ do 25.6.2012, kedy bude ukončená prvá fáza projektu a bude spustené verejné hlasovanie a zostavený rebríček tých najhorších „bystrických strašidiel“ na základe hlasovania verejnosti. Viac o projekte je možné dozvedieť sa na web stránke www.bbos.sk. **

bb_strasidla
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM