Jakub Forgács Šport

Bystricu čakajú MAJSTROVSTVÁ Európy: Veľký športový sviatok prinesie aj OBMEDZENIA

Na Národnom atletickom štadióne VŠC Dukla v Banskej Bystrici sa už o niekoľko dní predstaví 1 190 účastníkov zo 48 krajín.

Ilustračný obrázok k článku Bystricu čakajú MAJSTROVSTVÁ Európy: Veľký športový sviatok prinesie aj OBMEDZENIA
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

Pred dvoma rokmi mesto pod Urpínom zažiarilo prípravou a usporiadaním Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF). A žiariť bude opäť. Tento raz získalo právo usporiadať prestížne atletické podujatie. Štadión na Štiavničkách sa stane už o pár dní dejiskom majstrovstiev Európy (ME) v atletike do 18 rokov. Športová elita v tejto vekovej kategórii zabojuje o medailové pozície od 18. do 21. júla 2024. Informoval o tom Miroslav Strelec z Kancelárie primátora.

„Počas podujatia budú v okolí športoviska platiť i dopravné obmedzenia,“ poznamenal Strelec.

Športovci zo 48 krajín

Na Národnom atletickom štadióne VŠC Dukla v Banskej Bystrici sa podľa slov Strelca predstaví 1 190 účastníkov zo 48 krajín. „Slovensko bude reprezentovať 39 atlétov, čo je doteraz rekordná účasť našich zástupcov v histórii tohto športového podujatia,“ spomenul.

„Organizovanie európskych majstrovstiev do 18 rokov je naplnením nášho dlhoročného cieľa a súčasťou stratégie rozvoja slovenskej atletiky. Mesto Banská Bystrica zohráva pri organizácii tohto podujatia kľúčovú úlohu. Vie pomôcť s dopravou, bezpečnosťou, s likvidáciou odpadu či sprievodným programom. Okrem športovcov a členov realizačných tímov prídu aj fanúšikovia, ktorí budú povzbudzovať. V tejto vekovej kategórii prichádzajú povzbudzovať i rodinní príslušníci, a pre mesto i región je to príležitosť na podporu turizmu a propagáciu kultúry,“ povedal Peter Korčok, prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Ako pokračoval Strelec, do Banskej Bystrice zavítajú počas štyroch dní nielen mladí atléti, ale aj členovia realizačných tímov, okolo 150 rozhodcov, 350 dobrovoľníkov, domáci i zahraniční hostia a ďalší účastníci, vrátane bezpečnostných a zdravotných zložiek i televíznych štábov. Podrobný program jednotlivých športových disciplín je zverejnený na webovej stránke Slovenského atletického zväzu. Celkovo budú rozdelené štyri desiatky medailových kolekcií. Grafický návrh medailí, ktorý vytvoril Peter Buček, pozostáva z troch fragmentov, z motívu Námestia SNP v Banskej Bystrici a z log podujatia i SAZ.

„Banská Bystrica dokázala pred a počas EYOF-u vytvoriť kvalitnú športovú infraštruktúru, ktorá umožňuje organizovať aj veľké medzinárodné podujatia. Verím, že mládežnícke majstrovstvá prilákajú nielen stovky atlétov, ale i verejnosť, ktorá má k tomuto športu vzťah. Som rád, že sa uskutočnia na Národnom atletickom štadióne Vojenského športového centra Dukla na Štiavničkách, ktorý spĺňa všetky normy a má certifikát od Svetovej atletiky na organizovanie podujatí takéhoto formátu. Teší ma, že už druhý raz sa stane mesto pod Urpínom dejiskom prestížnej športovej udalosti medzinárodného rozsahu. Som presvedčený, že 14. ročník majstrovstiev bude významným sviatkom športu, priateľstva a súdržnosti,“ poznamenal primátor Ján Nosko.

Viac o dopravných obmedzenia počas podujatia sa dočítate na nasledujúcej strane.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM