Jakub Forgács Rôzne Správy

Bystrickí zdravotníci zmenili imidž: Prečo pózovali v netradičných rúškach?

Počuli ste už o Movembri? Netradičným spôsobom sa do neho zapojili aj zdravotníci urologickej kliniky.

Ilustračný obrázok k článku Bystrickí zdravotníci zmenili imidž: Prečo pózovali v netradičných rúškach?
1
Galéria
Zdroj: Urologická klinika Banská Bystrica

Na urologickej klinike sa rozhodli vynaliezavo prispieť k podpore pacientov s rakovinou prostaty a semeníkov a k zvýšeniu povedomia o tomto ochorení. Informovala o tom Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta na svojej facebookovej stránke.

Osveta o rakovine

„Movember je charitatívne hnutie a zároveň akcia konajúca sa pravidelne každý november. Cieľom je zvyšovanie povedomia o zdraví mužov a získanie finančných prostriedkov na boj s rakovinou. Pozornosť sa zameriava na podporu zdravého životného štýlu mužov a osvetu o rakovine semenníkov a rakovine prostaty,“ uvádza Urologická klinika Banská Bystrica.

Dôraz sa kladie u mladých mužov na včasné rozpoznanie rakoviny semenníkov ich pravidelným samovyšetrením. Podobne je starším mužom odporúčaná pravidelná kontrola prostaty.

Fúzy na znak podpory

Názov hnutia Movember vznikol z dvoch anglických slov moustache (fúzy) – vyjadrujú typicky mužský znak a november. Muži si počas novembra nechávajú narásť fúzy, aby vyjadrili podporu chorým a zvýšili tak aj povedomie o dôležitosti preventívnych prehliadok prostaty a ďalších mužských orgánov.

„Vzhľadom na to, že nám tento rok rúška prekrývajú fúzy sme sa takto rozhodli podporiť Movember,“ píšu zdravotníci z kliniky.

Bystrickí zdravotníci pózovali v netradičných rúškach
1
Galéria
Zdroj: Urologická klinika Banská Bystrica
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie