Jakub Forgács Správy

Bystrickí školáci vyhrali defibrilátor. Venovali ho dopravným policajtom

Do druhého ročníka projektu Záchrana som ja sa prihlásilo 351 tried a jednou z víťazných 50 škôl v rámci celého Slovenska bola práve ZŠ na Ďumbierskej ulici.

Ilustračný obrázok k článku Bystrickí školáci vyhrali defibrilátor. Venovali ho dopravným policajtom
Zdroj: TASR

Žiaci zo Základnej školy na Ďumbierskej ulici v Banskej Bystrici venovali svoju výhru dopravným policajtom. Defibrilátor, ktorý vyhrali už druhý raz po sebe, podarovali v piatok Okresnému dopravnému inšpektorátu v Banskej Bystrici. Prístroj prevzal jeho riaditeľ Jozef Golian. Informovala o tom Katarína Načiniaková, hovorkyňa skupiny Falck.

„Prístroj inštalujeme do Klientskeho centra Okresného riaditeľstva Policajného zboru SR na Štefánikovom nábreží v Banskej Bystrici, konkrétne na oddelenie evidencie vozidiel a dokladov. Ide o pomerne frekventované miesto, keďže týždenne ho navštívi približne 1200 ľudí,“ konštatoval Golian.

Do druhého ročníka projektu Záchrana som ja, ktorý vracia tému prvej pomoci do základných škôl, sa prihlásilo 351 tried a jednou z víťazných 50 škôl v rámci celého Slovenska bola práve ZŠ na Ďumbierskej ulici.

„Minulý rok sme rozdali 50 defibrilátorov a tie sa dostali i do takých obcí či oblastí, kam to má záchranka často ďaleko. O živote pritom rozhodujú minúty. A teraz k nim pribudlo ďalších 50,“ zhodnotila 2. ročník správkyňa Nadácie Allianz Lucia Muthová s tým, že vďaka obom ročníkom projektu je v Banskobystrickom kraji už 20 život zachraňujúcich prístrojov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM