Bystrickí policajti majú na tento deň veľké plány: Čítajte radšej teraz!

Na cestách si bude potrebné dávať veľký pozor. Podceniť to, čo chystá polícia, by bolo veľkou chybou. Bystrickí vodiči, teraz by ste mali zbystriť pozornosť...

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Bystrickí policajti majú na tento deň veľké plány: Čítajte radšej teraz!
Zdroj: TASR

Ak sa chystáte na cesty, tak vedzte, že muži zákona sa opäť zamerajú aj na tie naše. Za volantom treba byť ostražitý, polícia totiž chystá ďalšiu kontrolu a toto sú informácie, ktoré vás určite budú zaujímať.

V okrese Banská Bystrica policajti naplánovali na 4. februára osobitnú kontrolu s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Andrea Petrovičová.

„Policajti vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ uviedla hovorkyňa.

Ako doplnila, v rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči pri porušení zákona o cestnej premávke zastavení priamo na ceste, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Čítajte tiež:

Rozruch na rýchlostnej ceste: Na R1 medzi Bystricou a Zvolenom sa strieľalo!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame