Ľubomíra Karmanová Správy

Bystrickí colníci boli pri tom: Záťah na hranici, alkohol, pokuty aj drogy!

Počas štvordňovej akcie, colníci skontrolovali takmer 900 dopravných áut. Nachytali vodičov pod vplyvom alkoholu, ale aj pašerákov drog.

Ilustračný obrázok k článku Bystrickí colníci boli pri tom: Záťah na hranici, alkohol, pokuty aj drogy!
Zdroj: TASR

Počas uplynulého týždňa sa v oblasti štátnej hranice s Maďarskom uskutočnila rozsiahla kontrolná akcia zameraná na kontrolu prepravy tovaru na naše územie a z územia Slovenskej republiky. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu v Banskej Bystrici Katarína Podhorová. „Zameraná bola najmä na zisťovanie a eliminovanie porušovania colných a daňových predpisov,“ uviedla Podhorová.

„Colníci počas štvordňovej kontrolnej akcie skontrolovali 899 dopravných prostriedkov a 1 166 osôb. V rámci vecnej príslušnosti finančnej správy colníci zistili 28 prípadov porušenia zákona, za čo boli uložené blokové pokuty v celkovej výške 953 eur,“ informovala hovorkyňa.

Ako ďalej dodala, pri kontrolách motorových vozidiel bol zistený aj jeden prípad jazdy vodiča pod vplyvom návykovej látky (v dychu vodiča bolo nameraných takmer 2 ‰ alkoholu) a prípad priamo na mieste colníci odstúpili na riešenie Dopravnému inšpektorátu PZ SR. „Ďalším zistením bolo odhalenie prepravy a držby omamných a psychotropných látok občanmi Nemecka. Prípad colníci odovzdali vyšetrovateľovi Policajného zboru SR,“ doplnila Podhorová.

Uvedenej kontrolnej akcie sa, podľa Podhorovej, zúčastnili colníci zo Stanice colného úradu Banská Bystrica, Stanice colného úradu Lučenec a oddelenia špeciálnych technológií Colného úradu Banská Bystrica. Podporu v tejto akcii poskytovali psovodi z Colných úradov Prešov, Žilina a Michalovce, ako aj oddelenie špeciálnych technológií Colného úradu Prešov.

„Cieľom akcie bolo zistiť a dokumentovať, v akom rozsahu a akým spôsobom sú alebo boli porušované predpisy, získať a sumarizovať údaje a informácie o prepravovanom tovare a zabezpečiť vzájomnú výmenu údajov a informácií získaných v rámci kontrolnej akcie,“ dodala na záver hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM