Jakub Forgács Správy

Bystrické Sídlisko zažije niečo, čo ešte nikdy nezažilo: Vyrazte si na susedskú burzu

Knihy, bižutériu či oblečenie... To všetko si budete môcť už onedlho vymieňať priamo na banskobystrickom Sídlisku. Premiérovo sa tam totiž dočkáme susedskej burzy.

Ilustračný obrázok k článku Bystrické Sídlisko zažije niečo, čo ešte nikdy nezažilo: Vyrazte si na susedskú burzu
Zdroj: TASR

Zháňate nové vecičky alebo sa chcete zbaviť niečoho nepotrebného? V nedeľu od 14:30 do 16:00 sa pri fontáne neďaleko Športového gymnázia na Tr. SNP uskutoční po prvýkrát susedská výmenná burzu. Súčasťou podujatia je aj slávnostné vyhodnotenie projektu Oživme spoločne Sídlisko, vďaka ktorému sa zmenila tvár banskobystrického Sídliska.

Občianske združenie EnviroFuture sa venuje zveľaďovaniu verejných priestorov a v tomto roku si vybrali banskobystrické Sídlisko. Od augusta, kedy sa uskutočnilo prvé verejné plánovacie stretnutie obyvateľov a občianskych iniciatív pôsobiacich v tejto lokalite, zrealizovali šesť dobrovoľníckych brigád, v rámci ktorých namaľovali 60 lavičiek v priestore od Námestia Slobody po Štatistický úrad. Do dobrovoľníckych brigád sa zapojilo spolu 35 dospelých a 25 žiakov Základnej školy z Tr. SNP 20.

Starej fontáne, ktorá sa nachádza pri parkovisku pred Športovým gymnáziom, vdýchli dobrovoľníci svojou prácou nový život, a to konkrétne mozaikovou technikou. “Mozaika na starej nefunkčnej fontáne síce ešte nie je dokončená, pretože niektoré brigády sme museli zrušiť kvôli nepriazni počasia, ale samotný projekt Oživme spoločne Sídlisko svoj “skrytý" cieľ už splnil. Sídlisko ožilo, ľudia sa pristavujú, pýtajú sa, keď násvidia brigádovať, pomáhajú nám, či už pochvalou, povzbudením alebo vlastnou dobrovoľníckou prácou. Počas 7 brigád, koré spolu trvali 23 hodín, smes pomocou 34 dospelých a 8 detí vytvorili polovicu mozaiky. Do konca októbra plánujeme mozaiku dokončiť,” uvádza Eva Ščepková z občianskeho združenia EnviroFuture.

V nedeľu od 14:30 do 16:00 sa uskutoční v priestoroch vynovenej fontány pri Športovom gymnáziu susedská výmenná burza. “Burza sa týka kníh, bižutérie, oblečenia, rôznych umeleckých predmetov. Občerstvenie pripravíme, ale budeme radi, ak si so sebou prinesiete niečo malé pod zub a hrnček,” dopĺňa Lucia Rossová z občianskeho združenia EnviroFuture. Súčasťou tejto burzy je aj vyhodnotenie projektu Oživme spoločne Sídlisko, v rámci ktorého boli namaľované všetky lavičky v tejto lokalite, dokončí sa skrášlenie fontány a v blízkej budúcnosti bude osadených 11 smetných košov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM