Jakub Forgács Správy

Bystrická univerzita otvorila svoje brány: Prilákala aj Ukrajinky a čo ich zaujalo, by ste asi ani netipovali

O štúdium na Univerzite Mateja Bela majú záujem nielen domáci. Príležitosť, vidieť, ako to vyzerá na banskobystrickej univerzite, si nenechala ujsť ani štvorica Ukrajiniek. Pozrite, čo padlo do oka im!

Ilustračný obrázok k článku Bystrická univerzita otvorila svoje brány: Prilákala aj Ukrajinky a čo ich zaujalo, by ste asi ani netipovali
Zdroj: TASR

Uchádzači o štúdium na Univerzite Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici sa mali možnosť v piatok a aj cez víkend zúčastniť na Dni otvorených dverí. UMB pre nich pripravila kompletné informácie o ponuke a možnostiach štúdia na svojich šiestich fakultách a dozvedeli sa tiež detailné informácie o prijímacích skúškach na rok 2016/2017. Túto možnosť využilo takmer 700 uchádzačov.

Ako uviedla Zuzana Ševčíková, referentka marketingovej komunikácie UMB, na Fakulte prírodných vied bol najväčší záujem o štúdium forenznej a kriminalistickej chémie. Zaujímali sa o to aj štyri uchádzačky z Ukrajiny. Na Pedagogickej fakulte budúci vysokoškoláci získavali informácie o štúdium elementárnej a predškolskej pedagogiky. Na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov ich najviac zaujal simulačný test. Na Filozofickej fakulte zasa najväčší záujem stredoškoláci prejavili o študijný program tlmočníctvo a prekladateľstvo, najmä o anglický jazyk, ale tiež nemecký, taliansky, španielsky, ruský či francúzsky.

„Veľká skupina študentov mala záujem o učiteľstvo telesnej výchovy a trénerstvo, ale otázky sa týkali tiež učiteľstva slovenského jazyka, filozofie, histórie. Najväčší záujem zo strany uchádzačov na Právnickej fakulte bol o informácie týkajúce sa prijímacieho konania a potom ohľadom uplatnenia absolventov. Zaujímali sa tiež o možnosť vycestovať na mobilitu a časť štúdia absolvovať v zahraničí,“ dodala Ševčíková.

Podľa nej na Ekonomickej fakulte, ktorú navštívilo najviac uchádzačov, viac ako 200, sa budúci študenti pýtali hlavne na priebeh prijímacích skúšok, na poplatky a štipendiá.

„Deň otvorených dverí na UMB hodnotíme veľmi pozitívne. Prišlo sa k nám pozrieť takmer 700 záujemcov o štúdium z rôznych regiónov. Dúfame, že ich program zaujal a že aj vďaka návšteve u nás sa budú vedieť správne rozhodnúť, akú vysokú školu si vyberú,“ konštatovala Katarína Chovancová, prorektorka pre medzinárodnú spoluprácu a vzťahy s verejnosťou z univerzity.

Čítajte tiež:

Ukážky študentských robotov aj simulované súdne pojednávanie… Pozrite, čo sa to dialo na bystrickej univerzite

Bystrickí učitelia napísali primátorovi otvorený list: Prinášame vám jeho plné znenie

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM