Správy

Bystrická polícia bude mať nového náčelníka. Pozrite, kto ju povedie

Vo funkcii končí k 1. augustu doterajší náčelník MsP Miroslav Bálint, ktorý ju zastával od začiatku roka 2013.

Ilustračný obrázok k článku Bystrická polícia bude mať nového náčelníka. Pozrite, kto ju povedie
5
Galéria
Zdroj: TASR

Novým náčelníkom Mestskej polície (MsP) v Banskej Bystrici bude od 1. augusta Ivan Holík, doterajší vedúci oddelenia priestupkov na banskobystrickom magistráte. Rozhodli o tom v utorok mestskí poslanci na návrh primátora Jána Noska. Vo funkcii zároveň k tomuto dátumu končí doterajší náčelník MsP Miroslav Bálint, ktorý ju zastával od začiatku roka 2013.

Primátor i zástupcovia poslaneckých klubov v mestskom zastupiteľstve sa Bálintovi poďakovali za ukážkovú spoluprácu. Sú si vedomí, že MsP prevzal v ťažkej situácii a veria, že rovnako dobrá spolupráca bude aj s novým vedením.

Bálint v ďakovnom príhovore poznamenal, že počas svojho pôsobenia musel z dôvodu nižšieho rozpočtu siahnuť aj po nepopulárnych opatreniach, keď počet mestských policajtov klesol zo 78 na súčasných 66. Myslí si, že v meniacom sa legislatívnom prostredí sa MsP podarilo väčšiu časť úloh urobiť.

Holík uspel vo výberovom konaní spomedzi štyroch prihlásených kandidátov. Ako pred poslancami uviedol, chce nadviazať na svojho predchodcu. V zložkách policajnej služby odrobil vyše 20 rokov, zdôraznil, že má riadiace skúsenosti. Na mestskom úrade pracuje šesť rokov.

Foto: ilustračné

Mestská polícia Banská Bystrica v OBRAZOCH
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM