Aktualizované Jakub Forgács Krimi

Bystričanov čakalo nepríjemné prekvapenie: Na autách si našli zničené spätné zrkadlá, FOTO

Vandalizmus na bystrickom sídlisku. Niekto poškodil spätné zrkadlá na viacerých autách. Pri pohľade na fotky sa až rozum zastavuje.

Ilustračný obrázok k článku Bystričanov čakalo nepríjemné prekvapenie: Na autách si našli zničené spätné zrkadlá, FOTO
19
Galéria

Obyvatelia Fončordy sa v stredu ráno prebudili do chladného rána. Mrazivejšie bolo o to viac, že na viacerých autách, ktoré mali zaparkovali na Tulskej ulici, si našli rozbité a polámané spätné zrkadlá. Ako sme sa však dozvedeli, podobne poškodené autá mali aj niektorí ľudia na Internátnej a ďalších uliciach už v predošlých dňoch.

Reakcie poškodených Bystričanov

„Urobili nám to na dvoch autách a aj na kamarátovom (pozn. red.: foto č. 1 – 3 v galérii). Zničené boli iba spätné zrkadlá na všetkých autách, ako boli zaparkované v rade,“ uviedla pre spravodajský portál Dnes 24 Bystričanka Ema, ktorej písali aj ďalší ľudia, ktorí si našli podobne poškodené autá.

„Ráno len, keď mi polícia volala, tak som zistila, čo sa stalo. Auto (foto č. 6 a 7 v galérii) ešte má zvolenské značky, tak bohvie, či ich ešte aj to nenakoplo ničiť,“ reagovala na náš článok Lenka z Fončordy.

„Bývam na Tulskej. Doobeda ma kontaktovala polícia, že aj to moje auto (foto č. 8 – 10 v galérii) je poškodené a okrem neho ešte aspoň ďalších päť. Je možné, že mi budú volať a pôjdem vypovedať. Mnohí to ale odmietli oznámiť. Zdá sa im to zbytočné, lebo pokiaľ nemajú havarijné poistenie, poisťovňa aj tak nič nepreplatí,“ napísala nám Michaela.

Podobne dopadla aj Monika v inej časti mesta: „Stalo sa mi to isté na platenom parkovisku Zdravomed na Ceste k nemocnici. Na parkovisko som dorazila cca o 8:00, pobehala som po doktoroch a o cca 10:00 som sa vracala k autu, kde ma čakalo "prekvapenie“, doslova vytrhnuté spätné zrkadlo."

Nebolo to prvýkrát

„Mestská polícia v Banskej Bystrici aktuálne neriešila žiadnu vami dopytovanú udalosť,“ reagoval na našu otázku Ivan Holík, náčelník Mestskej polície. O bližšie informácie sme už požiadali aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrice, ktoré sa vyjadrilo vo štvrtok popoludní.

Môžeme však konštatovať, že to nie je prvýkrát, čo si Bystričania na autách našli zničené spätné zrkadlá. Ešte začiatkom decembra sa niečo podobné stalo na Mládežníckej ulici. Vtedy mestskí policajti mladých vandalov zadržali.

Správu priebežne aktualizujeme. Ak ste si našli tiež podobne poškodené auto, pošlite nám informácie o mieste, čase a prípadne foto na bystrica@global24.sk.

Zábery poškodených áut od našich čitateľov nájdete v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Autám Bystričanov niekto poškodil spätné zrkadlá
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie