Marcel Páleš Hokej

Bystričanom sa doma opäť nezadarilo: Body si odniesli Piešťany

Zdá sa, že tento týždeň bystrickým hokejistom na domácom ľade nevyšiel. Najprv ich prekvapujúco porazili mladíci z dvadsiatky, včera si zasa body odnášali Piešťany.

Ilustračný obrázok k článku Bystričanom sa doma opäť nezadarilo: Body si odniesli Piešťany

Úvodné okamihy mikulášskeho duelu patrili pod Urpínom hosťom, ktorí nevyužili miernu prevahu, keď v 5. min po strele Brňáka od modrej ani na dvakrát neposlal puk z dorážky za Kalembu voľný Stupka. Bystričania trestali v presilovke, Heizer výborne spolupracoval s Martinom a druhý pokus z ich strany slávil úspech, americký obranca sa presadil z pravého kruhu. O 76 sekúnd už bolo 2:0. Po Brňákovej chybe Macík najprv neuspel sám pred Tomekom, no všetko si napravil o malú chvíľu presnou strelou spomedzi kruhov. Domáci mali viac z hry aj zásluhou presiloviek, ale do prestávky už skóre nezvýšili.

Barani ešte v druhej tretine víťazne 3:0

V druhej tretine mohli opäť Piešťany zachytiť úvod tejto časti ak by v 23. min Peškovu prihrávku z pravej strany zužitkoval sám pred brankárom „baranov“ Jakub Ručkay. Po ňom nevyužil tutovku Lušňák a z následného protiútoku Bystrica znovu trestala. Ideálnu prihrávku od Luntera dostal Meland, ktorý poslal puk popri pravom ramene Tomeka za jeho chrbát – 3:0. V 27. min mieril z pravej strany do žŕdky Handlovský.

Hostia sa postupne spamätávali z krušných chvíľ a napokon znížili. V 28. min síce Lušňák sólo nevyužil no o pár sekúnd sa ujala „jedovka“ Holoviča z pravého kruhu, keď puk aj s prispením žrde putoval po ľade do bránky. Hráči z kúpeľného mesta ožili ale mohli doplatiť na chyby. V 32. minúte sa Handlovský preštrikoval v oslabení pred Tomeka, ale neprekonal ho a pred druhou prestávkou neuspel z troch metrov ani voľný White.

Katastrofa poslednej tretiny

Aj začiatok tretej tretiny patril piešťanským havranom, tentoraz aj s gólovým momentom. V 42. minúte vyhral buly Lušňák a z medzikružia pokoril amerického gólmana Holovič druhým presným zásahom v zápase. Jednogólový rozdiel dlho netrval, pretože o dve minúty zvýšil na 4:2 po odrazenom puku pri ľavej žrdi bekhendom produktívny Heizer. Hostia však zdvihli hlavu a otočili nepriaznivý stav. V 49. min prešiel za brankára nahodený puk od modrej v podaní Filipa a v 51. min ťažil z chyby Melanda i Kalembu pred bránkou číhajúci Stupka – 4:4.

Domáci mohli ísť do vedenia, ak by Hegyi pred Tomekom nadvihol puk, no prekvapenie dokonal hetrikom Holovič, ktorý v 55. min nemal problém skórovať pred odkrytou bránkou. Deväť sekúnd pred klaksónom podčiarkol prehru „baranov“ v presilovke gólom do prázdnej bránky z vlastnej tretiny Lušňák. Záverečné mikulášske obdarovanie od bystrických hráčov prítomným deťom tak malo aj horkú príchuť.

HC‘05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 4:6 (2:0, 1:1, 1:5)

• Góly: 7. Martin (Heizer), 8. R. Macík (Lunter, Macháček), 25. Meland (Lunter, M. Hudec), 44. Heizer (White, Kadura) – 28. Holovič (Stupka), 42. Holovič (Lušňák), 49. R. Filip (Peško), 51. Stupka (Lušňák), 55. Holovič (Stupka), 60. Lušňák
  • Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: M. Hudec (Banská Bystrica) 10 + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:1,
  • oslabenia: 0:0
  • rozhodovali: T. Orolín – R. Bednár, M. Smrek,
  • 1135 divákov
  • zostava Banskej Bystrice: Kalemba – Martin, Saracino, Macháček, Bambúch, Meland, Rosandič, T. Devečka, Styk – White, Heizer, Kadura – R. Macík, M. Hudec, Lunter – Matúš Chovan, Zigo, Handlovský – Fajčák, D. Hegyi, Dolník
  • zostava Piešťan: T. Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, Biro, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Škadra – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – R. Lelkeš, Peško, J. Ručkay – Haring, Mišura, Románek

• Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Zápas sme mali veľmi dobre rozohraný. V prvej polovici sme boli aktívni, dobre sme korčuľovali. Druhá polovica sa mi už ťažko hodnotí, akoby sme prestali hrať, dva góly sme inkasovali po prehratom buly, viackrát sme prehrali súboj pri mantineli jeden na jedného a nepokryli si hráčov pred bránkou. Navyše pribudli osobné chyby. Tento zápas sme mali jednoznačne dotiahnuť do víťazného konca. Takéto zápasy sa nemôžu púšťať.“
  • Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): „Išli sme do Bystrice s cieľom uchmatnúť domácim nejaký bod, pretože sme s týmto súperom odohrali v tomto roku dobré výsledky. Verili sme si, no opäť sme mali začiatok zápasu katastrofálny, tak ako aj v minulých stretnutiach, a inkasovali sme dva góly. Navyše v druhej tretine domáci zvýšili náskok na 3:0 a vyzeralo to s nami nedobre. Našťastie sme dokázali do konca druhej tretiny znížiť na 3:1 a do tretej tretiny sme išli s tým, že nemáme čo stratiť. Povedali sme si, že všetko musí ísť na bránku. Súper ešte odskočil na 4:2 a potom sme premiešali formácie, a aj lacnými gólmi sa nám podarilo zápas otočiť. Som rád, že chalani bojovali až do konca a ukázali charakter otočiť zápas z 0:3 na 6:4 s Bystricou, čo už svedčí o niečom.“
Zdroj: Webnoviny.sk