Rôzne Správy

Bystričanka prerazila vo svete: Čerstvým mamičkám radí priamo z exotického Bali, FOTO

Úspešná tanečníčka Zuzana Kaduková sa venovala pohybu od svojho detstva, kedy začala tancovať v bystrickom tanečnom klube. Nakoniec sa však vybrala na druhý koniec sveta.

Ilustračný obrázok k článku Bystričanka prerazila vo svete: Čerstvým mamičkám radí priamo z exotického Bali, FOTO
26
Galéria
Zdroj: TrinityConcept/Zuzana Kaduková

Zuzanu Kadukovú (28) poznajú nielen Bystričania najmä ako úspešnú umelkyňu. Ako tanečníčka vystúpila po boku známych hviezd, akými boli napríklad Lucie Bílá či Majk Spirit. Lásku k tancu pestovala naďalej aj počas tehotenstva. V roku 2019 sa stala prvýkrát mamou a so svojou dcérkou sa rozhodla odísť na populárny ostrov. Vedomosti a pohybovú prax dnes aplikuje netypickým spôsobom.

Úspešná tanečníčka sa venovala pohybu od svojho detstva, kedy začala tancovať v bystrickom tanečnom klube. Chuť po vzdelaní v oblasti umenia rástla, a tak jej kroky viedli do hlavného mesta, kde sa jej naskytlo niekoľko nových príležitostí.

"Okrem výučby lekcií som mala možnosť navštíviť desiatky workshopov so špičkovými lektormi z celého sveta. Človek sa učí celý život a myslím, že aj v tanci je dôležité uvedomiť si, že sa netreba prestávať vzdelávať,“ uviedla pre Dnes24 Zuzana, ktorá celý svoj život zasvätila tomuto druhu umenia a zatancovala si po boku mnohých celebrít.

Z Bratislavy do sveta

Popri štúdiu trénerstva začala tiež viesť prestížnu tanečnú školu v Bratislave, no chuť po poznávaní bola silnejšia. "Rozhodli sme sa s partnerom odísť do sveta a naše kroky nás zaviedli na čarovný indonézsky ostrov,“ spomína Bystričanka. Odvtedy ubehlo už niekoľko rokov a zmenilo sa veľa vecí.

"Po prvej návšteve Bali sme sa vrátili domov a podnikli ešte niekoľko výletov po Európe. Vedeli sme však, že sa na ostrov chceme vrátiť, a tak sme sa sem po krátkej pauze presťahovali spolu s našou dcérkou, ktorú chceme priučiť kultúrnej rozličnosti,“ dodáva absolventka Fakulty telesnej výchovy a športu v Bratislave.

Pohyb v akejkoľvek forme

Popri svojich materských povinnostiach naďalej navštevuje hodiny tanca. To však nie je jediná pohybová aktivita, ktorá ju oslovila. "Už pri mojom prvom pobyte na Bali ma oslovila joga, ktorá má priaznivé účinky nielen na naše telo, ale i myseľ. Veľa som cvičila aj počas tehotenstva, kým sme boli doma, na Slovensku. Po pôrode som ako jedna z mnohých žien mala problém s popôrodnou brušnou diastázou,“ objasňuje Zuzana Kaduková.

Brušná diastáza vzniká rozdelením brušných svalov, ku ktorému dochádza pod vplyvom rozpínania plodu.

"Táto diagnóza je úplne prirodzená, bábätko predsa potrebuje viac miesta. Mali by sme si ale uvedomiť, že ak sa dokážeme o sebazaujímať v tehotenstve, rovnako dôležitá je starostlivosť o svoje telo po pôrode. Diastáza si navyše vyžaduje zvýšenú pozornosť a čas,“ analyzuje problematiku Zuzana, ktorá na Bali rozbehla online projekt Trinity Concept.

Veľa žien však popri materských povinnostiach nemá čas na návštevu fit centra. "Nie je to len hodina na cvičenie, ale mnoho iných aspektov, ktoré musíme zladiť,“ dopĺňa lektorka, ktorá poskytuje odborné konzultácie cez online telefonáty. Čerstvá mamička si tak môže zacvičiť z pohodlia domova napríklad vtedy, keď bábätko spí.

Odborná pomoc

Vyhľadávanie špecialistov na postpartum obdobie je dnes v zahraničí bežné. "U nás ale táto oblasť zatiaľ nie je až tak zastúpená. Ženy potom často siahajú po online videách, na ktorých nie sú všetky cviky vysvetlené správne, a tak dochádza k mylnej predstave o tom, ako sa zbaviť brušnej diastázy,“ približuje situáciu absolventka FTVŠ, ktorá momentálne so svojou rodinou žije na Bali.

"Absolútnym základom je pre mňa počas individuálnej výučby zachovať intimitu, keďže každá žena sa nachádza po pôrode v inom rozpoložení. Okrem toho, že chceme prinavrátiť ženám sebavedomie, cieľom konceptu Trinity je počas ôsmich súkromných online telefonátov poskytnúť im čo najpodrobnejšiu analýzu problematiky a prostredníctvom vhodných cvikov prinavrátiť ich telu flexibilitu a najmä funkčnosť,“ dopĺňa zakladateľka online projektu.

V OBRAZOCH: Bystričanka Zuzana Kaduková po pôrode vycestovala do sveta
26
Galéria
Zdroj: TrinityConcept/Zuzana Kaduková
Zdroj: TrinityConcept/Zuzana Kaduková
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM