Jakub Forgács Šport

Bystrickí karatisti sa stali jednoznačnými víťazmi v medailovej i bodovej štatistike významného športového podujatia.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania v KARATE deklasovali konkurenciu: Vybojovali si 12 MAJSTROVSKÝCH titulov, FOTO
7

Sobota 2.12.2023 patrila v karate jednoznačne Bystričanom V tento deň sa konali v Košiciach Majstrovstvá Slovenska kadetov a juniorov. Za účasti 62 klubov a 412 pretekárov z celého Slovenska členovia klubu ŠK Centrum mládeže karate Banská Bystrica v medailovej štatistike deklasovali ostatné kluby so ziskom 12 zlatých medailí, troch strieborných a ôsmich bronzových. Informoval o tom jeden z trénerov klubu, Ján Kalčok.

Jednoznační víťazi

„Bystričania sa tak stali jednoznačnými víťazmi v medailovej i bodovej štatistike tohto významného športového podujatia, ktoré je pre pretekárov jedným zo základných článkov pre získanie nominácie na nadchádzajúce Majstrovstvá Európy mládeže, ktoré sa budú konať v gruzínskom Tbilisi,“ uviedol tréner.

Titul majstra Slovenska a najcennejší kov si z východu do Bystrice priniesli Martin Čiaky, Alex Dado, Dominik Kešelák, Simon Kováč, Tomáš Králik, Natália Lea Luptáková, Liliana Malá, Jakub Poliak, Bianka Polónyová, Richard Turčaník a súrodenecké duo bratov Chrenkovcov, ktorí už druhýkrát po sebe nenašli vo svojich kategóriách premožiteľov. A tak si Ján a Samuel Chrenko, už druhýkrát po sebe spoločne doniesli domov hneď dva majstrovské tituly .

Striebro a titul vicemajstra Slovenska získali Oliver Žabka, Šimon Sečkár, Jablonský Matúš. Avšak ako poznamenal tréner, Oliver i Šimon našli premožiteľov len v pretekároch z vlastného klubu. Čestné miesto na stupni víťazov a bronzové medaily si s hrdosťou vybojovali Michaela Brezňanová, Hana Cabanová, Lucia Dvorská, Martin Figa, Martin Gašpar, Jakub Maňko, Daniel Rešovský a Oliver Žabka.

Zábery z majstrovstiev si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: Bystrica deklasovala v karate konkurenciu