Bystričania stále čakajú na novú korčuliarsku dráhu. Kedy budú pokračovať práce?

Mnohí Bystričania sa už nevedia dočkať novej korčuliarskej dráhy. Výstavba je však už niekoľko mesiacov pozastavená.

Jakub Forgács

„Výstavba korčuliarskej dráhy bola v závere minulého roka pozastavená z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok a mínusových teplôt. Technologický proces kladenia betónového korčuliarskeho chodníka si totiž vyžaduje teplotu vzduchu nad päť stupňov Celzia cez deň aj v noci po dobu minimálne jedného týždňa,“ povedala hovorkyňa primátora Zdenka Sekerešová so slovami, že v záujme vedenia mesta a zhotoviteľa je vytvoriť v Európskom meste športu kvalitné športovisko podľa platných noriem.

Zhotoviteľ sa zaviazal pokračovať v stavebných prácach bez zbytočného odkladu hneď potom, ako nastanú vhodné klimatické podmienky. Podľa predpovedí by sa počasie mohlo stabilizovať v apríli.

„V minulom týždni sme vykonali obhliadku staveniska, aby sme zhodnotili, či je možné pokračovať v stavebných prácach. Za účasti zástupcov mesta, zodpovedného stavebného dozoru, projektantaa stavbyvedúcehoz­hotoviteľa sme konštatovali, že stavenisko zatiaľ nie je spôsobilé na pokračovanie stavebných prác. Spôsobuje to jednak nestabilné počasie a po zime aj rozmočený terén,“ hovorí Michal Hrnčár, riaditeľ spoločnosti.

Ako pokračovala Sekerešová, pre vylúčenie akýchkoľvek pochybností, pojem vhodné klimatické podmienky znamená teplotu vzduchu na úrovni + 5°C v dĺžke trvania minimálne po dobu jedného týždňa pred začatím realizácie druhej etapy. „Táto podmienka je plne v súlade s platnou normou. Optimálne podmienky na betónovanie sú pri teplote vzduchu v rozmedzí od + 5 °C do + 25 °C. Pri teplote vzduchu pod + 5 °C sa betónovať nesmie,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame