Monika Obrtalová Hokej

Bystričania sa trápili, no nakoniec vyhrali

Deň pred veľkým derby vo Zvolene sa banskobystrickí hokejisti predstavili na ľade slovenskej "dvadsiatky". So zostavou bez viacerých zranených hráčov, zato s množstvom juniorov, sa väčšinu zápasu strelecky trápili. Definitívne rozhodnutie p

HK VSR SR20 – HC'05 Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 59. Bagin – 24. Lažo, 54., 60. Rumpel, 56. Hlinka. Rozhodovali: Grečko – Brath, Výleta, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 426 divákov

Bystričania na púchovskom ľade dlho nevedeli nájsť recept na prekonanie Šimbocha. Favorit sa ujal vedenia až v 23. minúte, keď Lažo po prihrávke Paľova strelou k bližšej žrdi prekonal domáceho brankára. Šimboch aj v ďalších minútach slovenskú 20-ku viackrát podržal. pri vylúčení Čerešňáka sa hodil do Šechného strely smerujúcej do odkrytej bránky. V poslednej tretine však Bystričania našli kľúč k prekonaniu domácej defenzívy, keď sa dvakrát strelecky presadil Rumpel a ďalší presný zásah pridal Hlinka.