Jakub Forgács Správy

Bystričania sa môžu tešiť na obľúbený Cyklobus. Premávať bude aj na novej trase

S príchodom novej letnej sezóny štartuje aj stále populárnejší Cyklobus. Ten minulý rok lámal rekordy a potvrdil, že medzi obdobnými projektami na Slovensku nemá konkurenciu.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania sa môžu tešiť na obľúbený Cyklobus. Premávať bude aj na novej trase
8
Galéria

Cyklobus aj tento rok odvezie cyklistov z Banskej Bystrice do obľúbených horských lokalít s najkrajšími výhľadmi. „Na našej stránke pre turistov a cykloturistov opäť zverejníme odporúčané turistické a cykloturistické trasy. Cyklobus sme plánovali tak, aby čo najlepšie nadväzoval na prichádzajúce železničné spojenia do BB, či na spoje MHD,„ informuje Jiří Pěč, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko.

„Tento rok je novinkou nová trasa na Chatu nad Tajovom, ktorá tak doplní pôvodné trasy z minulého roka (Donovaly, Šachtičky, Hrochoť – Kyslinky, Malý Šturec). V minulej sezóne prepravil historicky najviac cyklistov a veríme, že tento rok bude opäť úspešný.“, dopĺňa Dominika Moravčíková, destinačný koordinátor OOCR Stredné Slovensko," uviedol Pěč. Cyklobus štartuje už nasledujúci víkend od 18. mája 2019 a bude premávať počas víkendov a sviatkov do 29. septembra 2019.

Spolu s Cyklobusom sa po ročnej prestávke vráti Turbus, ktorý bude premávať z Banskej Bystrice až na Kráľovu studňu. Sprístupní tým nádherné výhľady mnohým turistom a súčasne pôjde o šetrnejší prístup k životnému prostrediu, keďže namiesto toho, aby išiel do národného parku každý svojím osobným autom, pôjdu len jedným autobusom. Prvýkrát sa môžete Turbusom odviezť 25. mája 2019 počas celoslovenského stretnutia turistov a čitateľov časopisu Krásy Slovenska. Jeho prevádzka je plánovaná počas víkendov a sviatkov do 27. októbra 2019.

Trojicu letných turistických autobusov uzatvorí Astrobus, ktorý turistov dovezie takmer ku hviezdam na Kráľovu studňu. Ide o unikátny produkt s dopravou, ubytovaním, pozorovaním hviezd teleskopom a hvezdárskym výkladom v Parku tmavej oblohy, kde je minimálny svetelný smog a vynikajúce podmienky na pozorovanie hviezdnej oblohy. Nadväzovať na to bude novinka tejto sezóny – gastro produkt „Za vínom a syrmi pod hviezdami na farme Hiadlovských“ a „Horehronský astrovlak“.

Zdroj: OOCR
Banskobystrický cyklobus zožal opäť veľký úspech
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie