Jakub Forgács Kultúra Správy

Bystričania privítajú PRÁZNINY vo veľkom: Park ožije PROGRAMOM, treba rátať s OBMEDZENÍM

Do mesta pod Urpínom sa vracia obľúbené podujatie Hurá prázdniny. Prinesie pestrý program, z ktorého si opäť vyberú malí aj veľkí Bystričania.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania privítajú PRÁZNINY vo veľkom: Park ožije PROGRAMOM, treba rátať s OBMEDZENÍM
13
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Už 13. ročník podujatia Hurá prázdniny odštartuje v sobotu 29. júna od 13.00 v Parku pod Pamätníkom SNP. Podujatie, ktoré odmoderuje Mariana Kovačechová, opäť ponúkne pestrý program.

Bohatý program

Tešiť sa môžete na súťaže, darčeky, skákacie hrady, políciu, hasičov, penovú show, tombolu, cukríkový dážď, maľovanie na tvár ako aj rôzne zážitkové aktivity.

Chýbať nebudú ani divadelné, tanečné a spevácke vystúpenia. Predstavia sa Radvanské hviezdy, DFS Matičiarik, Sonyta Music, Dračí príbeh, Slovien Miroslav, Janette Fáberová Dance Studio, Mia pre deti či TŠ K-Dance.

Krok za krokom

Ešte pred samotným podujatím odštartuje o 10.00 hod. v Parku pod Pamätníkom SNP 4. ročník charitatívno-športového podujatia Banská Bystrica krok za krokom. Výťažok z akcie, kde je cieľom prekráčať či prebehnúť 16 km dlhý okruh okolo mesta, bude venovaný Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom v Banskej Bystrici.

V rámci akcie bude pripravená aj tombola, detská atletika či detské behy na 50 metrov od 10.00 o 11.00 hod. Štartovné je 10 eur.

Obmedzenie pre korčuliarov

V súvislosti so spomínanými podujatiami však treba rátať aj s obmedzením. „Oznamujeme občanom a návštevníkom Banskej Bystrice, že v sobotu 29. júna 2024 v čase od 9.30 hod. do 20.00 hod. bude korčuliarska dráha v Parku pod Pamätníkom SNP z dôvodu konania podujatí „Banská Bystrica Krok za krokom“ a „Hurá prázdniny“ pre verejnosť uzavretá,“ informovalo Oddelenie športu na oficiálnom webe Mesta Banská Bystrica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Bystrický park zaplnilo podujatie Hurá prázdniny 2022
13
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM