Bystričania, máte na čo tešiť. Pozrite si najlepšie akcie celého týždňa v kocke

Chcete si leto užiť naplno? Potom nahliadnite do prehľadu akcií z našej redakcie. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Jakub Forgács

OMPAGNIE DES PIEDS PERCHÉS: VAJCE VAJCU [CH] & WORKSHOP

8. augusta o 18:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Predstavenie v žánri nového cirkusu v záhradnom parku a krátky akrobatický workshop pre deti. Výskum medzi plastom a lanami, medzi hmotnosťou a ľahkosťou, medzi tým, ako môžu byť dvaja ľudia rôzni a pritom súčasne veľmi odlišní. Dve dievčatá skúmajú rozdiely medzi vonkajškom a vnútrom.

LETNÉ KINO NA AMFITEÁTRI – ŠPINA

8. augusta o 21:00, Amfiteáter

Slovenská novinka: dráma Špina, ktorá vyvolala v spoločnosti diskusiu o znásilnení a jeho obetiach. Jednou z nich je aj hlavná postava, sedemnásťročná Lena, ktorú zneužije jej učiteľ.

VIVAT VOX ORGANI 2017

9. augusta o 19:30, Katedrála sv. Františka Xaverského

Slovenský organista František Beer, ktorý aj napriek svojmu mladému veku patrí medzi popredných slovenských organistov, je na festivale Vivat vox organi akousi stálicou. Jeho koncerty sú vždy plné virtuóznych výkonov, pozitívnych emócii publika, ale aj nápaditých interpretácii a myšlienok.

KINO V BAZÉNE – DENNÍK RUŠŇOVODIČA

10. augusta o 20:30, Kino v bazéne

Podľa štatistík každý rušňovodič v Srbsku za svoju kariéru neúmyselne usmrtí 15 až 20 ľudí. Neslávny rekord drží Ilja, ktorý má na konte 28 zabití. Rušňovodičom sa stal rovnako ako jeho otec a dedo a na prahu dôchodku

MINIS 3 DJs PARTY

11. augusta, Ministry of Fun

Nenechajte si ujsť piatkovú tancovačku v najväčšom bystrickom klube! Počas Minis 3 DJs Party sa o zábavu postarajú DJ EKG DJ Mustee a DJ Dave.

ŠPANDIV 2017

11. – 13. augusta, Špania Dolina

Nadšenci umenia sa neďaleko Bystrice majú na čo tešiť. V Španej Doline zažijú už 14. ročník obľúbeného divadelného festivalu.

THE GRAND RETRO SHOW 2017

12. augusta o 10:00, Námestie SNP

Milovníci historických vozidiel sa už dnes môžu tešiť na tretí ročník The Grand Retro Show. Päťdesiat veteránov vyrobených v medzivojnovom období absolvuje trasu z Vígľaša cez Mičinú a zaparkuje na bystrickom námestí.

ZACHOVAJTE PANIKU / L4ST / PLASTERY

12. augusta o 18:00, Tartaros Rock Club

Metláči, zbystrite pozornosť! Po dlhšej odmlke sa vám predstaví kapela Zachovajte Paniku (zyeb metal), kapela L4ST (crossover metal) a Plastery (atmospheric metal).

AUGUSTOVÉ POTULKY MESTOM: MESTSKÉ BRÁNY A VYBERANIE MÝTA V BANSKEJ BYSTRICI

13. augusta o 17:00, Námestie SNP

Spoznajte mestské brány, ktoré boli okrem hradieb a bášt súčasťou pôvodného opevnenia Bystrice. Viac sa dozviete už na augustových Potulkách mestom.

SPIEVAJÚCE MÚRY

13. augusta o 17:00, Námestie SNP

Koncert popredných umelcov slovenskej hudobnej scény. Predstavia sa vám Slovanic Duo, Andrej Baran a Adam Marec. Koncert je spojený s prehliadkou Hradu Ľupča.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame