Bystričania idú po ulici a len tak dvíhajú hlavy hore: Na streche domu sa zjavila megamikulášska čiapka!

Tak to sa veru len tak nevidí. S blížiacimi sa sviatkami vidno v obchodoch a niekedy aj v uliciach mesta, na hlavách Bystričanov, čoraz viac mikulášske čiapky. Najnovšie sa však jedna obrovská zjavila aj priamo na dome neďaleko Mestského parku.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Bystričania idú po ulici a len tak dvíhajú hlavy hore: Na streche domu sa zjavila megamikulášska čiapka!
Zdroj: Dnes24.sk

Na streche domu na ulici Janka Kráľa v Banskej Bystrici môžu ľudia oči nechať na zvláštnom výjave. Objavila sa na ňom totiž mikulášska čiapka, a to veru nemalých rozmerov.

„Bol to nápad mojej mamy a môj otec ju v garáži nášho domu vyrobil,“ povedal pre náš spravodajský portál Banskobystričan Miroslav Max Gábor.

„Výzdobu takéhoto typu sme robili prvýkrát. Výroba zabrala okolo 30 hodín a vyrobená je z hliníkovej konštrukcie, celtoviny a vaty,“ pokračoval v rozprávaní o čiapke, ktorá ma na výšku aj dĺžku tri metre.

„Dom, na ktorom je čiapka, patrí firme mojich rodičov, ale táto aktivity bolo čisto súkromná záležitosť v rámci vianočnej výzdoby,“ povedal ďalej Miroslav. Ako doplnil, osadená bola v stredu a celé to trvalo okolo hodiny, pri použití vysokozdvižnej plošiny.

Pozrite si zábery netradičnej vianočnej čiapky v našej fotogalérii, ako aj jej timelapse video jej osadenia!

Čítajte tiež:

Ak vás ešte nedostala príroda v okolí Bystrice, teraz sa to zmení: Dajte týmto záberom pár chvíľ a ostanete paf!

Zažite posledný mesiac roka v Bystrici zaujímavo: TOP 10 akcií, na ktorých by ste rozhodne nemali chýbať

Foto a video: Miroslav Max Gábor

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame