Bystričania, chystajte sane. Na Štedrý deň sa oplatí vyraziť na Šachtičky

Sneh si môžete naplno užiť aj počas Vianoc. Ak sa vyberiete na Šachtičky, budete mať o zábavu postarané.

Jakub Forgács

Po roku je tu opäť obľúbené podujatie Vianočná sánkovačka, čo je podľa slov organizátorov vlastne vianočná guľovačka, stavanie snehuliaka, sviečka pod nosom, drobné omrzliny, čaj z termosky a všetky tie zážitky, ktoré môžeme dať svojim deťom z pochopiteľných dôvodov jedine v neprítomnos­ti mamy.

Zdroj: Vimeo.com

„Mamy pripravujú štedrovečerný stôl a domácu pohodu. Otcovia vyrážajú na sebazničujúcu jazdu s deťmi. Štart je 24. decembra 2017 o 9:30 na parkovisku pred hotelom Šachtička,“ uvádzajú organizátori.

Cieľom celej akcie sú podľa ich slov premočené a do červena vymrznuté deti, prípadne s drobnými zraneniami, ktoré k tomu patria. „Toto by sme mali docieliť cca do 11:30 – 12:00, prípadne podľa podmienok a individuálnych preferencií,“ píšu s nadhľadom.

Výbavou zúčastnených môžu byť akékoľvek pomôcky pre prácu so snehom a pohyb na ňom, dobrá nálada, sušienky a čaj. Povolené sú aj doplnky nezdravej výživy. „Akcia je určená pre otcov a deti, prípadne starých otcov a deti, prípadne mamičky samovychovávateľky a deti, jednoducho predovšetkým pre deti," dodávajú organizátori.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z minuloročnej sánkovačky, ako aj video z tohto milého podujatia!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame