Michal Majer Futbal

Bystrica v Senici neuspela

Futbalisti Dukly Banská Bystrica sa v 30. kole Corgoň ligy predstavili na ihrisku siedmeho tímu tabuľky zo Senice.

FK Senica – Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0) Góly: 45+ Hesek, 64. Piroska z 11 m – 60. Uškovič. Rozhodoval: Truc, ŽK: Vlasko, Piroska, Považanec, Uškovič, Pich, ČK: 69. Homola po druhej žltej, 1360 divákov.

Zostavy a striedania: **FK Senica: **Bolek – Merzič (27. Kožička), Homola, Pavlovič, Gajdošík – Laurinc (46. Bajan) – Sodje, Belák, Piroska, Vlasko (73. Podaný) – Hesek **Dukla Banská Bystrica: **Boroš – Pančík (85. Snitka), Vajda, Chmelík, Brašeň – Pleva – Považanec (58. Turňa), Gajdoš, Hučko (41. Uškovič) – Ďuriš, Pich

Záhoráci po posledných zlých výkonoch a výsledkoch chceli konečne pred domácim publikom zabodovať naplno. Hostia spod Urpína od začiatku pôsobili futbalovejšie, domáci viac bojovali. Už v 2. minúte vystrašil domácich hlavičkou mladý Považanec. Ten istý hráč sa dostal v 10. minúte po peknej kombinácii do vyloženej šance. Jeho technickú strelu Bolek fantastickým zákrokom zneškodnil. Obe mužstvá hrali ofenzívny futbal a tak sa diváci mali na čo pozerať. Sterelecky to skúšal na domácej strane Piroska, na hosťujúcej dvakrát Ďuriš, ale bez gólového výsledku. V nadstavenom čase vyrobila hosťujúca obrana chybu. Piroska postupoval od pol ihriska na Boroša, zasekol si dobiehajúceho obrancu, pred prázdnu bránku prihral Hesekovi a ten otvoril skóre.

V úvode druhého polčasu hostia pritlačili nováčika súťaže. Dvakrát zakončovali Pich s Gajdošom. No vyrovnávajúci gól im priniesla 60. minúta, kedy peknú kombinačnú akciu zakončil Uškovič. Domáci však rýchlo odpovedali. Po zákroku na Pirosku v pokutovom území tentoraz rozhodca pokutový kop odpískal a sám faulovaný hráč poslal domácich opäť do vedenia. V 68. minúte už mohlo byť 3:1. Vlasko pekne do behu vysunul Sodjeho, ale ten svoj nájazd z ľavej strany zakončil len do bočnej siete. O minútu na to sa nechal zbytočne po druhej žltej karte vylúčiť senický kapitán Homola. Od tejto chvíle mali hostia výraznú územnú prevahu. Vypracovali si zopár streleckých možností, ale dvakrát Gajdoš a raz Pleva výborného Boleka neprekonali. V nadstavenom čase ešte nováčik z ojedinelého protiútoku mohol streliť tretí gól, keď po akcii Beláka zakončoval z otočky Sodje, mieril však vedľa ľavej žrde. Seničania po takto zbabraných posledných výsledkoch výborným bojovným, obetavým výkonom získali všetky tri body.

Hlasy trénerov: Radim Nečas, tréner Senice://„Pred zápasom sme mali veľké problémy v zložení zostavy, preto si víťazstvo veľmi cením. Bystrica tu predviedla kvalitný kombinačný futbal. Po vylúčení v druhom polčase sme boli pod obrovským tlakom, no vďaka brankárovi Bolekovi a dobre fungujúcej obrane sme zvíťazili. Musím pochváliť všetkých hráčov, ktorí boli na ihrisku, nechali tam všetko.“//

Jozef Jankech, tréner Bystrice://„O­dohrali sme veľmi dobrý zápas najmä prvých 20 minút. Škoda, že sme nedotiahli niektoré príležitosti do konca. Súpera podržal brankár, nevedeli sme ho prekonať. Senicu sme prakticky vlastným gólom postavili na nohy. V druhej časti sme hrali na jednu bránu, no súper išiel znova do vedenia. Všetka snaha vyšla nazmar. V 70. minúte sme boli lepším tímom no prehrali sme.“ //

Zdroj: TASR Foto: TASR