Marcel Páleš Hokej

Bystrica Trenčínu nedala šancu: Barani súperovi naložili päťku!

Barani sa s Trenčínom nemaznali. Pred ich domácim publikom im nedovolili ani raz skórovať, ba čo viac, po bezgólovej prvej tretine im v ostatných dvoch tretinách uštedrili päť gólov.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica Trenčínu nedala šancu: Barani súperovi naložili päťku!

Aktívnejší vstup do zápasu mali hostia, ktorí potvrdili kvalitnú formu z októbra. Ich problémom však bolo zakončenie. Po góle „volali“ najmä strely Matúša Chovana a Ziga. Trenčín spálil tutovku v záverečných sekundách úvodnej časti hry, keď sa nepresadil Lintner.

Opakovane prekonaný Lašák

V 22. min mohol skóre zápasu otvoriť Lunter, no ani na dvakrát neprekonal Lašáka. O štyri minúty neskôr sa však už ten istý hráč nemýlil, keď do odkrytej bránky usmernil vyrazený puk – 0:1. O dve minúty sa obranou prehnal Meland, svoje sólo síce nezakončil gólom, ale podarilo sa mu prihrať spoza bránky na voľného Kaduru, ktorý pridal druhý gól Banskobystričanov. Dukla sa snažila o zníženie, ale chýbal jej väčší dôraz pred bránkou. V 38. min spomedzi kruhov vypálil voľný Bagin, no trafil iba do žŕdky.

Zmätky v trenčianskej obrane

V záverečnej tretine sa hosťujúcemu tímu podarilo pridať ešte tri góly. V 46. min využil zmätky v trenčianskej obrane White o šesť minút neskôr ten istý hráč nahodil puk pred bránku a ten skončil v sieti – 0:4. Gólovú bodku za stretnutím pridal v 59. min Heizer, keď zužitkoval Whiteovu prihrávku.

Dukla Trenčín – HC´05 Banská Bytrica 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

• Góly: 26. Lunter (Lamper), 28. Kadura (Meland), 46. White (Handlovský, Kafka), 52. White (Saracino, Kafka), 59. Heizer (White, Kafka)
  • Vylúčení: 1:3 na 2 min
  • presilovky a oslabenia: 0:0
  • rozhodovali: Kubuš – Holienka, Valach, 1380 divákov
  • zostava Trenčín: J. Lašák – R. Lintner, M. Nemčík, Ďurčo, Bagin, M. Habšuda, Čerešňák, Ryzák, L. Markovič – Komínek, Rastislav Pavlikovský, Róbert Petrovický – Kútny, Troliga, Šimíček – P. Stantien, Nemček, Bustin – Vaculín, O. Rusnák, Palák
  • zostava Banská Bystrica: Kalemba – J. Martin, Saracino, Meland, Macháček, Rosandič, Styk, Bambúch, Devečka – Kafka, White, Handlovský – R. Macík, M. Hudec, Kadura – Lamper, Zigo, Lunter – Fajčák, Heizer, Matúš Chovan

Roman Chatrnúch (asistent trénera Trenčína): „Diváci videli kvalitné stretnutie, o ktoré sa pričinili obe mužstvá. My sme opäť nastúpili v oklieštenej zostave. Napriek tomu sme si proti kvalitnému súperovi utvorili takmer rovnaký počet šancí. Tie sme však využiť nedokázali. Hosťom gratulujem k trom bodom.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Podali sme zodpovedný a kompaktný výkon. Dovolím si tvrdiť, že sme boli lepší, a preto sme vybojovali víťazstvo. Najviac ma teší, že si brankár Kalemba udržal čisté konto. Viackrát nás už podržal, a preto si to zaslúžil.“

Zdroj: Webnoviny.sk