Jakub Forgács Správy Samospráva

Bystrica stále nemá presné čísla za 1. kolo testovania: Ako sa pripravuje na to ďalšie?

Mesto zabezpečuje všetko potrebné, aby sa tento víkend mohlo uskutočniť avizované druhé kolo testovania. Koľko bude odberných miest?

Ilustračný obrázok k článku Bystrica stále nemá presné čísla za 1. kolo testovania: Ako sa pripravuje na to ďalšie?
2
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Podľa nariadenia Ústredného krízového štábu SR sa druhé kolo plošného testovania uskutoční 7. a 8. novembra v okresoch, v ktorých počet pozitívne testovaných na COVID-19 prekročil hranicu 0,7 percenta. Patrí k nim aj okres Banská Bystrica. Informovala o tom hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

Presné čísla chýbajú

„Mesto doposiaľ nedisponuje presnými číslami a analytickými údajmi testovaných v Banskej Bystrici z prvého kola celoplošného testovania na COVID-19,“ uviedla Marhefková.

„Napriek tomu zabezpečuje všetko potrebné, aby sa tento víkend mohlo uskutočniť avizované druhé kolo testovania. Robí tak najmä preto, aby sa na ňom mohli zúčastniť tí obyvatelia, ktorí sa tak rozhodnú, resp. potrebujú certifikát doložiť napr. v zamestnaní,“ pokračovala.

Koľko bude odberných miest?

Počet odberných miest, ako aj režim ich fungovania, ostáva v Banskej Bystrici podľa jej slov nezmenený.

„Šesťdesiatosem odberných miest sa v sobotu aj nedeľu otvorí o 8.00 hod. ráno, pričom zdravotnícky personál vykoná posledné odbery o 20.00 hod. Mesto Banská Bystrica zabezpečí opätovne na každé odberné miesto požadovaný počet administratívnych pracovníkov. Záujem pomôcť je z ich strany aj tentokrát vysoký,“ pokračovala.

Prax počas uplynulého víkendu ukázala, že na testovanie využili obyvatelia najmä sobotu. „Odporúčame im, aby sa neponáhľali, čím môžu predísť tvoreniu dlhých radov a niekoľkohodinovému čakaniu. Odberné miesta budú plnohodnotne fungovať aj počas nedele. Banskobystričanov žiadame, aby boli trpezliví a disciplinovaní tak, ako tomu bolo cez uplynulý víkend,“ dodala Marhefková.

V priloženej galérii nájdete plagát odberných miest aktualizovaný o nový dátum. Inak ostáva všetko nezmenené.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Plagát odberných miest na 2. kolo celoplošného testovania
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM