Marcel Páleš Šport

Seničanom vyšiel vo včerajšom futbalovom stretnutí najmä úvod, keď Bystričanom vsietili gól. Tí sa však prebrali a stihli v nasledujúcich pätnástich minútach vyrovnať. Potom nadišlo bránenie...

Ilustračný obrázok k článku Bystrica si delila body so Seničanmi: Vyrovnanie Dukly prišlo ako blesk z jasného neba
Zdroj: Webnoviny.sk

Úvodný gól Seničanov nakopol

Úvod vyšiel výborne Seničanom, ktorí boli od začiatku lepším tímom a z ich aktivity pramenil aj vedúci gól. V 15. min "Záhoráci " podnikli rýchly protiútok, Tsoumou uvoľnil na ľavej strane Hiaga, jeho center našiel v šestnástke Zemana, ktorý si loptu spracoval a tvrdo po zemi k ľavej žrdi ju poslal za Borošov chrbát – 1:0. Seničania boli aj naďalej aktívni, Habánkovu strelu brankár hostí s námahou vyrazil a v dobrých možnostiach boli aj Piroska s Hiagom.

Ako blesk z jasného neba však prišlo vyrovnanie Banskej Bystrice v 29. min. V čase, keď pri postrannej čiare ošetrovali domáceho stopéra Pavlíka, sa na rohu pokutového územia dostal k lopte Peňaška a peknou strelou prekonal Šullu – 1:1. V 34. min sa mohli hostia ujať vedenia, Slančíkovu šancu zmaril Šulla a rovnako vyhral senický gólman súboj s týmto hráčom aj o chvíľu neskôr.

V druhom polčase úspešné bránenie výsledku

V druhom polčase už hra nebola taká atraktívna, hostia sa zamerali vyložene na ubránenie výsledku. Domáci sa nevedeli dostať do tempa a presadiť sa cez obranu Banskej Bystrice, a tak už gól nepadol. Za zmienku stoja iba neúspešné strely Jiráska, Diviša a Pirosku.

Hlasy trénerov po zápase

Eduard Pagáč (tréner Senice): „Do zápasu sme vstúpili výborne, kombinovali sme, jasne sme dominovali na ihrisku. Vypracovali sme si dobré príležitosti. V 15. min sme sa zaslúžene ujali vedenia. Po vyrovnaní sa zápas zlomil. Stratili sme istotu, prestali sme si veriť. V takýchto situáciách musíme byť silnejší. Nie je možné, že 30 minút hráme dobrý futbal, kombinujeme, nepožičiame súperovi loptu. Potom sa však niečo zlomí a vyprchá to. Z výsledku som sklamaný. Od 30. minúty som sklamaný i z hry.“

Norbert Hrnčár (tréner B. Bystrice): „Domácim sme nedávali veľa priestoru. Dobre sme k hráčom dostupovali, mali málo času na kombináciu. Dobre sme hrali najmä na vlastnej polovici. Po zisku lopty sme sa snažili vyrážať do rýchlych brejkov, čiastočne sa nám to i darilo. Mrzí ma len, že v závere, keď sa nám otvoril priestor, sme neboli chladnokrvnejší v zakončení.“

FK Senica – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

• Góly: 15. Martin Zeman – 29. Peňaška,
  • ŽK: 32. Habánek, 66. P. Pavlík – 69. B. Ľupták, 90.+ Boroš,
  • rozhodovali: Ježík – Kubačka, Hancko,