Jakub Forgács Správy

Bystrica hľadá novú posilu: V ponuke je práca, kde vyžadujú niekoľkoročnú PRAX

Zháňate si prácu a máte skúsenosti v oblasti energetiky? Potom vás možno zaujme ponuka od mesta.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica hľadá novú posilu: V ponuke je práca, kde vyžadujú niekoľkoročnú PRAX
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Banská Bystrica zastúpené primátorom mesta – Jánom Noskom príjme do pracovného pomeru uchádzača na pozíciu Energetik Mesta Banská Bystrica. Oddelenie riadenia ľudských zdrojov o tom informuje na webovej stránke.

Kvalifikačné predpoklady a iné kritéria:

  • Minimálne päť rokov praxe v oblasti energetiky
  • Znalosť legislatívy v oblasti energetiky a energetických vyhlášok

Požadovaná prax:

  • Vysokoškolské I. alebo II. stupňa

Iné kritériá a požiadavky v súvislosti s obsadzovanou funkciou:

  • znalosť právnych predpisov a technických noriem v predmetnej oblasti,
  • práca s Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
  • vodičský preukaz skupiny „B“
  • samostatnosť, dôslednosť, zodpovednosť, zmysel pre tímovú prácu, schopnosť rýchlej orientácie v problematike,
  • tvorivosť, komunikatívnosť, flexibilita.

Druh práce a stručná charakteristika: Do tímu hľadajú aktívneho kolegu alebo kolegyňu s vyššie uvedeným vzdelaním, s prípadnou praxou, s logickým uvažovaním a orientáciou na výsledok, ktorý je schopný pracovať samostatne aj v tíme.

Ide o pracovný pomer na plný pracovný úväzok s perspektívou na dobu neurčitú. Náplňou práce a kompetenciou nového kolegu/novej kolegyne bude:

  • zabezpečenie podkladov pre zmluvy na dodávku elektriny, plynu a tepla pre objekty Mesta Banská Bystrica (ďalej “Mesta”), resp. obchodných spoločností s majetkovou účasťou Mesta
  • zabezpečenie vypracovania správ, štatistík v súlade s platnou legislatívou, tvorba a sledovanie nákladov, kontrolná činnosť,
  • v spolupráci s organizačnou zložkou Mesta zodpovednou za verejné obstarávanie, zabezpečenie nákupu energií pre Mesto, vrátane organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti, resp. obchodných spoločností s majetkovou účasťou Mesta,
  • komunikácia s dodávateľmi energií pri riešení otázok súvisiacich s ich odberom,
  • spolupracovanie s organizáciami v zriaďovateľskej pôsobnosti, organizačnými zložkami Mesta, s inými subjektami a orgánmi zriadenými Mestom,
  • zabezpečenie poradenskej činnosti pri riešení žiadostí a otázok súvisiacich s odberom energií,
  • správa objektov z pohľadu energetickej náročnosti, navrhovanie a vyhodnocovanie energetických úspor, vytváranie reportov o spotrebách energie,
  • príprava a zabezpečenie energetických certifikátov pre nájmy a prevody majetku Mesta, podkladov pre obchodné verejné súťaže týkajúce sa najmä energetiky, energetických auditov objektov a budov vo vlastníctve Mesta a s tým súvisiace činnosti,
  • zastupovanie Mesta v odborných komisiách, koordinácia pri kontrolných dňoch, preberacích a kolaudačných konaniach na investičných akciách a projektoch vo veciach zmluvných a technických,
  • vypracovanie stanovísk a námietok k územným a stavebným konaniam a s tým súvisiacich činností v súvislosti s energiami,

Zoznam požadovaných dokladov:

  • žiadosť o prijatie na uvedenú pozíciu,
  • profesijný štruktúrovaný životopis,
  • presnú adresu pre doručovanie písomností, e-mailovú adresu a telefonický kontakt,
  • fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
  • iné doklady preukazujúce splnenie požadovaných kritérií a požiadaviek (napr. certifikáty, osvedčenia…)
  • čestné prehlásenie o pravdivosti všetkých uvádzaných údajov, čestné prehlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu, čestné prehlásenie o bezúhonnosti,
  • súhlas so spracovaním osobných údajov (vzor súhlasu so spracovaním osobných údajov sa nachádza na webovej stránke Mesta Banská Bystrica www.banskabystrica.sk – úrad – zamestnanie v samospráve).

Bez súhlasu so spracovaním osobných údajov nebude možné prijať žiadosť kandidátov. Mesto Banská Bystrica si vyhradzuje právo neprizvať na osobné pohovory uchádzačov, ktorí nespĺňajú všetky uvedené kritéria a požiadavky alebo nedoručia v termíne požadované doklady. O termíne a mieste uskutočnenia osobných pohovorov budú uchádzači informovaní.

Ďalšie informácie pre uchádzačov nájdete na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM