Správy

Bystrica chce získať vyše 3 milióny na CYKLOTRASY: Obnoviť sa majú aj kilometre chodníkov

Na cyklotrasu v Sásovej chcú z plánu obnovy získať viac ako 960-tisíc eur a cyklotrasu na Fončorde vyše 2,5 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica chce získať vyše 3 milióny na CYKLOTRASY: Obnoviť sa majú aj kilometre chodníkov
5
Galéria

Banskobystrická samospráva má hotové projekty cyklotrás na najväčších sídliskách Fončorda a Sásová, ktoré plánuje financovať z mimorozpočtových zdrojov v celkovej výške viac ako tri milióny eur. O financie žiada z plánu obnovy. TASR o tom v stredu informoval Miroslav Strelec z kancelárie primátora.

Cyklotrasa na Fončorde

Cyklotrasa na Fončorde prepojí Internátnu, Tulskú, Moskovskú, Oremburskú, Mládežnícku, Družby a Okružnú ulicu, trasy sa vzájomne prepoja pri Okresnom riaditeľstve (OR) Policajného zboru na Okružnej ulici. Odtiaľ je v pláne, popri potoku Udurná, vybudovanie nového bezpečného koridoru pre peších a cyklistov k obchodnému reťazcu, kde sa úsek napojí na cyklotrasu vedúcu z centra mesta do Radvane.

„Máme spracovanú projektovú dokumentáciu na celú cyklotrasu na Fončorde, ktorá má okolo 6,4 kilometra. Rovnako je na jej veľkú väčšinu vydané aj právoplatné povolenie na výstavbu, s výnimkou úseku medzi OR a reťazcom, kde je potrebné doriešiť majetkovoprávne vyrovnanie pozemkov,“ vysvetlil primátor Ján Nosko.

Mesto v rámci projektu obnoví a rozšíri kilometre chodníkov na území tohto sídliska, ktoré sú dlhodobo v nevyhovujúcom stave. „Práve z dôvodu pripravovaného projektu sme neinvestovali do ich rekonštrukcie z mestských financií, ale plánujeme využiť peniaze z mimorozpočtových zdrojov. Okrem toho zrekonštruujeme niekoľko autobusových zastávok a vybudujeme osvetlenie, mobiliár i lavičky. Rozpočtové náklady na cyklotrasu sú 2,5 milióna eur. Ak ich získame z externých zdrojov, pôjde o veľkú pomoc pre mestský rozpočet,“ doplnil prvý viceprimátor Jakub Gajdošík.

Viac o cyklotrase do Sásovej sa dočítate na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Plánované cklotrasy na Fončorde a v Sásovej
5
Galéria
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM