Jakub Forgács Krimi

Braňo (31) za dobodanie otčima už sedí za mrežami: Takto došlo k vražednému konfliktu!

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Banskej Bystrici vzal v stredu večer do väzby 31-ročného bezdomovca Branislava P., ktorého stíhajú za vraždu matkinho druha. Smrteľný konflikt sa stal v drevenej chatke pri mestskej časti Jakub v Banskej Bystrici v nedeľu večer pri spoločnom popíjaní.

Ilustračný obrázok k článku Braňo (31) za dobodanie otčima už sedí za mrežami: Takto došlo k vražednému konfliktu!
Zdroj: Webnoviny.sk

O tejto tragédii sme vás informovali už v utorok. Branislav sa dostal do hádky so 48-ročným otčimom Martinom B., pretože nadával jeho matke. Potom podľa polície otčim začal škrtiť Branislava, ktorý sa bránil kuchynským nožom. Otčima zasiahol viackrát do krku a hrudníka a spôsobil mu zranenia, ktorým podľahol po prevoze do nemocnice.

Branislav sa priznal, že otčima atakoval nožom, ale tvrdil, že sa iba bránil, pretože ten ho chcel zaškrtiť. V čase konfliktu bol opitý, namerali mu viac ako 2,5 promile alkoholu. Obvineného stíhajú za obzvlášť závažný zločin vraždy, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Jeho obhajca Jaroslav Klátik uviedol, že podľa neho nejde o vraždu, ale o zabitie z nedbanlivosti.

Vzhľadom na doterajšiu bezúhonnosť Branislava si obhajca myslí, že dôvod na väzobné stíhanie nebol. Uznesenie o vzatí Branislava P. do väzby nie je právoplatné. Prokurátor sa vzdal, pretože súd vyhovel jeho návrhu v plnom rozsahu a na Branislava uvalil tzv. útekovú a preventívnu väzbu. Obvinený sa vyjadrí v zákonnej lehote.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM