Bola by ich škoda nezažiť. Na tieto akcie sa Bystričania môžu tešiť cez víkend

Sú naozaj zaujímavé a odporúčame ich zažiť na vlastné oči. Naša redakcia pre vás vybrala niekoľko víkendových tipov v Bystrici.

Jakub Forgács

ŠLÁGER PARÁDA – S ÚCTOU K MDŽ

9. marca o 19:00, Aula SZU

Toto si rozhodne nenechajte ujsť! Martin Jakubec, Božanka, Robo Kazík a Kysucká vrchárska heligónka sa predstavia v Bystrici.

METAL UNITED TOUR SLOVAKIA

9. marca o 19:00, Tartaros Rock Club

Malé metalové turné niekoľkých skupín. Prídu Nordjevel z Nórska spolu s Minor, Doomas (doomdeath metal) – SK, Tortharry (death metal) – CZ a Steel engraved (metal) – DE.

SLOBODNÁ EURÓPA

9. marca o 20:00, Klub 77

Koncert slovenskej punkovej legendy Slobodná Európa. Do Bystrice mieria Whisky – vocal, Sveto Korbel – guitar, Tuleň – drums, Jerzi – guitar a Žumo – bass.

SIMA – FEMINA TOUR 2018

9. marca o 21:00, Alterego Music & Cocktails

Sima vydala svoj debutový album Femina a začína tour s rovnomenným názvom Femina a.k.a „babská jazda“ po slovenských mestách. Neobíde ani Bystricu.

TOSCA /Giacomo Puccini/

10. marca o 18:30, Štátna opera

Operný príbeh speváčky Toscy a maliara Cavaradossiho predstavuje majstrovské dielo hudobnej dramatiky, dielo plné napätia, v ktorom nemožno nič skrátiť ani škrtnúť (na rozdiel od väčšiny iných opier).

… A NARODIL SA MEJLA – NARODIL SA UNDERGROUND

10. marca o 20:00, Klub 77

Spomienkový koncert na Milana “Mejlu” Hlavsu, českého hudobníka, skladateľa a speváka, spoluzakladateľa kultovej undergroundovej kapely Plastic People of the Universe, pri príležitosti jeho nedožitých 67-tych narodenín (narodil sa 6. 3. 1951).

MARCOVÉ POTULKY MESTOM – PREČO PRIŠLI NEMCI DO BANSKEJ BYSTRICE?

11. marca o 14:00, Radnica – Cikkerova sieň

Tradičné podujatie na zaujímavú tému. Rozprávanie o tom, ako politický a hospodársky vývoj Uhorska súvisel s európskym vrcholným stredovekom.

STATOČNÝ CÍNOVÝ VOJAČIK

11. marca o 16:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Rozprávka o Statočnom cínovom vojačikovi z pera holandského rozprávkara, prináša príbeh svetoznámeho jednonohého vojačika a jeho vysnívanej jedno dvojnohej baleríny.

PASTIERKA VLKOV

11. marca o 16:00, Divadlo Štúdio tanca

Námetom pre tanečnú inscenáciu sa stala útla detská knižka O Červenej Čiapočke, ktorá tancovala s vlkmi manželov Šukovcov. Tradičný príbeh o zlomyseľnom vlkovi a jeho obetiach by ste v nej hľadali márne.

HC '05 iCLINIC BB – HK POPRAD

11. marca 2018 o 17:00, Zimný štadión

Fanúšikov bystrického hokeja čaká posledný zápas základnej časti. Barani v ňom vykorčuľujú proti popradským kamzíkom.

Pozrite si v priloženej galérii zábery talentovaného bystrického fotografa!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame